Lyžiarak Dubovica PDF Print E-mail
Wednesday, 06 May 2009 23:09

LYŽIARÁÁÁK

Opäť prišiel mesiac február a my druháci sme sa plní očakávania vybrali na povestný lyžiarsky kurz. Kurzy majú na našom gymnáziu už dlhoročnú tradíciu, a tak sme 2. februára všetci naložili batožinu do autobusu a vybrali sa do malebného prostredia lyžiarskeho strediska Dubovica.

Keď sme sa ubytovali, vedúci nášho kurzu RNDr. V. Sabol zavelil a všetci sme sa pobrali po prvýkrát na svah. Na rozcvičku    (asi aby sme si pripomenuli "staré časy") sme lyžovali svojpomocne, čo v preklade znamená bez vleku. Párkrát sme vyšli na kopec a naši pedagógovia - Ing. Štefan  Biroš, RNDr. Vladimír Sabol, Mgr. Alena Gombošová a Mgr. Rastislav Kica - nás zadelili do štyroch skupín.

Nastal náš prvý večer a oprát kultúrneho programu sa uchytil kolektív 2. A triedy. Po hudobno-zábavnom programe nastala voľná zábava v podobe diskotéky. Vládla skvelá uvoľnená atmosféra. Možno práve preto sme až tak veľmi neprotestovali, keď nám o desiatej prišli vedúci oznámiť začiatok večierky a hneď sme porozumeli, že spánok je naozaj podstatný a ďalší deň musíme byť fit a hlavne schopní lyžovať.

Počas poobedňajšieho lyžovania boli už jasne viditeľné pokroky všetkých štyroch skupín. Každý žiak aj učiteľ lyžoval so zápalom a s nadšením. Po večeri nastal opäť čas na kultúrny program, no tentokrát v podaní 2. B triedy. Ukončenie programu bolo spontánne a obe triedy si zaspievali spoločnú pesničku.

Tretí deň nášho kurzu už nebol iba o lyžovaní, pretože po obede sme sa vybrali obzrieť si blízku dedinku a okolie. Keďže náš pán vedúci je geograf, mali sme počas celej prechádzky aj odborný výklad.

Ako sa tak stmievalo, prípravy na tretí večer vrcholili v duchu zaujímavých hier, do ktorých sme sa snažili zapojiť aj pedagógov. Tou najzaujímavejšou bola Hra bez slov, keď naši učitelia museli znázorniť napr. plačúcu opicu, tehotného krokodíla, tancujúcu žirafu a dokonca aj vädnúcu rastlinu. Na naše veľké prekvapenie sa to všetkým podarilo veľmi výstižne a v rekordne krátkom čase.

Aj štvrtý deň sa zaobišiel bez úrazu, no náš svedomitý lekársky dozor MUDr. S. Biľ ostával stále v strehu.

V úvode posledného večera nám naši dvaja inštruktori nasadili všetkým chrobáka do hlavy svojím záhadným, pre nás doteraz neobjasneným telepatickým vystúpením.  Pre nás študentov bola vyvrcholením kurzu záverečná diskotéka. Nakoniec sme sa v piatok po lyžovačke všetci začali baliť a uvedomovali sme si, že päť skvele strávených dní sa skončilo a my sa budeme musieť vrátiť do školskej reality. Veľmi nás sklamalo, že sme museli náš kurz skrátiť, ale sneh sa nám pod nohami úplne stratil. Napriek tomu si môžeme zapísať do naších pamätí ďalší nezabudnuteľný zážitok z gymnaziálnych čias.

Týmto by som sa chcel v mene študentov veľmi pekne poďakovať vedeniu školy za túto možnosť a našim vedúcim za trpezlivosť a pochopenie.

Peter Ganzarčík, študent 2. A

FOTOGALÉRIA

Last Updated ( Friday, 29 May 2009 10:17 )