Geografická olympiáda PDF Print E-mail
Tuesday, 19 May 2009 15:52

37. ročník geografickej olympiády pre GLS úspešný

Ani v tomto školskom roku 2008/2009 neprerušili talentovaní žiaci z Gymnázia L. Stöckela v Bardejove svoje víťazné ťaženie v rámci stredoškolskej súťaže geografickej olympiády. V krajskom kole, ktoré sa konalo 12. marca na Gymnáziu sv. Moniky v Prešove, súťažili tentokrát Bardejovčania v troch kategóriách.

Výsledky krajského kola:

Kategória A - 1. miesto: Peter Deďo (2. D), Peter sa stal aj absolútnym víťazom krajského kola 37. ročníka geografickej olympiády

6. miesto: Daniel Vigľaš (1. C)

Kategória B - 1. miesto: Matúš Ištoňa (2. B)

2. miesto: Juraj Chovanec (3. C)

Kategória C - 1. miesto: Katarína Porubská (3. A)

V dňoch 17. - 19. apríla 2009 sa v Strečne pri Žiline konalo celoslovenské kolo geografickej olympiády. Z ôsmich reprezentantov Prešovského kraja boli štyria žiaci z Bardejova. Ich umiestnenie bolo nasledovné:

Kategória A - 2. miesto: Peter Deďo

Kategória B - 2. miesto: Matúš Ištoňa

4. miesto: Juraj Chovanec

Kategória C - 9. miesto: Katarína Porubská

V celkovom hodnotení boli Gymnazisti L. Stöckela z Bardejova vyhlásení za najúspešnejší školský kolektív 37. ročníka celoslovenského kola geografickej olympiády.

Za úspešnú reprezentáciu školy a mesta našim reprezentantom ďakujeme.

RNDr. Vladimír Sabol

Last Updated ( Monday, 01 June 2009 21:37 )