Prírodovedná exkurzia Mihaľov PDF Print E-mail
Monday, 01 June 2009 21:51

Zoo a fyto exkurzia na Mihaľov

V čase, kedy sa naši starší spolužiaci trápili pri ústnych maturitných skúškach, sme sa aj my, mladší študenti 2. ročníka na Gymnáziu Leonarda Stöckela poriadne natrápili na turisticko-poznávacej exkurzii, ktorú pre nás zorganizovala škola pod záštitou Hodiny deťom. Konkrétne 19. 5. 2009 sme sa v ranných hodinách zhromaždili pred školou, kde nás profesori oboznámili s organizáciou dňa a predstavili nám lektorov z Východoslovenského múzea v Košiciach: RNDr. Miroslava Fulína a RNDr. Evu Sitašovú. Po krátkom úvode sme sa vydali na cestu do dediny Mihaľov, odkiaľ sme potom urobili okruh cez les smerom na kyslikovú dráhu. Počas cesty sme sa na rôznych stanovištiach učili poznávať rastliny a vtáctvo z týchto lokalít. Naučili sme sa rozoznávať rôzne rastlinné druhy a ich prípadné využitie, ale takisto sme spoznali viaceré druhy vtákov. Presvedčili sme sa, že nielen apríl je bláznivým mesiacom. Máj nám tiež dokázal, že vie riadne prekvapiť zmenami počasia, pretože počas túry nás jednak zastihli nepríjemné horúčavy, ale aj výdatný lejak.

Touto cestou by som sa chcela v mene zúčastnených študentov poďakovať lektorom za to, že si na nás našli čas a pripravili nám mimoriadne zaujímavý a poučný program.

Lenka Tulejová, študentka 2. A triedy

Fotogaléria:

Last Updated ( Sunday, 05 July 2009 20:18 )