Krynica ADB PDF Print E-mail
Written by Alena Gombošová   
Tuesday, 15 September 2009 12:58

     Dňa 4. júla 2009 sme sa na čele s Ing. M. Tribusom a pánom profesorom Mgr. P. Čegiňom vydali na slávnostné podujatie spojené s otvorením výstavy a odovzdávaním ocenení vo fotografickej súťaži Architektonický detail Bardejova. Tento rok sa odovzdávanie konalo v Pijalni v Krynici ako sprievodná akcia XIX. stretnutia priateľov Almanachu Muszyny. Táto súťaž je spoločným projektom Kultúrneho a turistického centra Bardejova - Poľsko-slovenského domu v Bardejove a Krynickieho towarzystva fotograficzneho (Almanachu Muszyny).

     Ako už z názvu súťaže vyplýva, tohtoročnou témou bolo nafotiť architektonický detail Bardejova, a tým zachytiť všetko, v čom sa skrýva čo i len kúsok histórie. Náš fotografický klub sa do tejto súťaže zapojil a snaha neostala bez ocenenia. Práce hodnotila poľsko-slovenská porota menovaná organizátormi súťaže. K oceneným patrili piati z nášho klubu, ktorí boli pozvaní na túto vernisáž spolu s ostatnými. Muszynu tak navštívili: M. Harčárová, R. Tuma, V. Viszlay, K. Porubská, M. Gajdár, M. Zborovjan, Z. Kendrová, A. Marková. K oceneniu okrem diplomu patrili i knihy o Krynici, Bardejove alebo východnom Slovensku, a tiež finančná odmena. Veľmi milé zo strany organizátorov bolo občerstvenie, ktoré nám vzhľadom na cestu a teplé počasie všetkým "padlo vhod".

     Výstava bude sprístupnená od augusta až do konca septembra aj v Poľsko-slovenskom dome na Radničnom námestí č. 24 v Bardejove, v poľských mestách Gorlice, Krynica a Varšava a víťazné práce budú uverejnené v Almanachu Muszyny, v publikáciách o Bardejove a na internete.

     Z vernisáže som si priniesla veľa kultúrnych zážitkov a bola som prekvapená, koľko momentov sa v Bardejove dalo zachytiť. Som presvedčená, že organizátorom súťaže tento ročník vyšiel nad očakávania a myslím, že budúcoročná téma Staré poľnohospodárske objekty v Poľsku (stodoly, studne, stajne a pod.) bude úspešná minimálne tak, ako tá tohtoročná.

Mária Harčárová, študentka 2. A triedy

Fotogaléria:

Last Updated ( Tuesday, 06 October 2009 10:06 )
 
Valid XHTML & CSS | Template Design ah-68 | Copyright © 2009 by Gymnázium L. Stöckela
Správca: Mgr. Ján Miškanin