Športový deň prvákov PDF Print E-mail
Written by Alena Gombošová   
Monday, 21 September 2009 17:45

     Druhý septembrový piatok si pre prvákov Gymnázia L. Stöckela pripravili páni profesori telocvikári športové dopoludnie na štadióne mestského športového klubu Partizán Bardejov. Cieľom tohto podujatia bolo utužiť kolektívy a vzťahy medzi nimi. Dúfam, že hovorím v mene všetkých, ak poviem, že sa to podarilo. Šport je na to naozaj vhodný.

     Bolo pekné slnečné dopoludnie (aj keď ráno trošku spŕchlo, nás to neodradilo) a my sme sa plní očakávania, nádejí, radosti (možno aj strachu) stretli so svojimi triednymi učiteľmi na pôde štadióna. Prezliekli sme sa do športového oblečenia a hurá súťažiť. Výber bol naozaj pestrý. Niektorí z nás skákali do diaľky, iní zas hádzali granátom alebo pretekali. Súťažilo sa v behu na 100 metrov chlapci a dievčatá, 800 metrov dievčatá a 1500 metrov chlapci. Všetkým sa nám darilo veľmi dobre. Mnohí sme "otvárali ústa" z výkonov našich rovesníkov.

     Poslednou disciplínou bola štafeta. Tam sa asi najviac ukázal kolektívny duch. Pri podávaní kolíka bol každý napätý, aby mu nespadol, čo by znamenalo diskvalifikovanie družstva. Každá trieda povzbudzovala svojich bežcov. Posledných pár kôl do konca štafety sa napätie medzi nami dalo doslova krájať. Raz bol prvý ten, no o chvíľu ho zas predbehol onen. Cítili sme sa, akoby sme boli na nejakých skutočne dôležitých pretekoch. Každý bežal ako o život, nikto nechcel byť posledný. Vysokú latku však hneď od začiatku súťaže nasadila 1. D trieda a prvenstvo si udržala až do konca. To bolo radosti, objímania a niektorým vyšli aj slzy. Či to už boli slzy šťastia víťaznej triedy alebo slzy sklamania ostatných, môžem už len dodať známe sláva víťazom, česť porazeným.

     Nikto neobišiel bez ocenenia. Každá trieda dostala sladkú odmenu v podobe vynikajúcich zákuskov a víťazi sa tešili aj z lahodnej torty a dňa školského výletu navyše.

     Na záver by som chcela poďakovať pánom profesorom telocvikárom, ktorí pre nás ten skvelý deň pripravili, a triednym profesorom za ich dôveru a povzbudenie.

 

Patrícia Džundová, študentka 1. D triedy  

Ako gymnazisti rozohnali mraky (*.ppt)

Fotogaléria:

 

Last Updated ( Tuesday, 22 September 2009 10:00 )
 
Valid XHTML & CSS | Template Design ah-68 | Copyright © 2009 by Gymnázium L. Stöckela
Správca: Mgr. Ján Miškanin