Návšteva z parlamentu v GLS PDF Print E-mail
Saturday, 10 October 2009 23:05

6. októbra 2009 zavítal na Gymnázium L. Stöckela minister vnútra Slovenskej republiky JUDr. Róbert Kaliňák. Na našu školu neprišiel po prvý a dúfame ani posledný raz. Ako sám hovoril, k nášmu gymnáziu má veľmi blízko, vždy sa pri jeho návšteve cíti príjemne, ale tentoraz sa trošku "zadýchal", kým prekonal množstvo schodov až k samotnej aule (tie my, mimochodom, prekonávame denneSmile).

Hodinovú diskusiu začal hneď otázkou: "Myslíte si, že slovenské súdnictvo je skorumpované?". Po nulovej odozve nás oboznámil, ako médiá dokážu ovplyvniť verejnú mienku občanov na súdy, a to jedno percento, ktoré je v súdnictve "choré", dokáže vďaka nim prevalcovať to množstvo úspešných niekoľko tisíc ročne vyriešených prípadov.

Pán minister odpovedal aj na naše "otázky na telo". Zaujímalo nás, prečo sa dal na politickú dráhu, či sa to vôbec oplatí, ako ďalej pokračujú kauzy ako Hedviga Malinová, Daniel Tupý, či je spravodlivé, že poslanci sú pod ochranou poslaneckej imunity a pod. Vyjadril sa aj o zlyhaniach polície, či už v prípade úteku zatknutého muža z toalety, alebo známe zadržanie kazašskej novinárky. Väčšina z nás bola ohúrená aj tým, akým spôsobom dokážu vyšetrovatelia zadržať stopy na mieste činu, či ako prostredníctvom štvornohých pomocníkov vypátrajú zločincov.

Keďže šesťdesiat minút ubehlo ako voda, po stretnutí ostal pre fanúšikov čas len na krátke vyfotenie sa s pánom ministrom. Táto beseda nám dala určite nový pohľad na slovenské súdy, políciu, kauzy a takisto sme boli radi, že politika, ktorého vidíme v televízii deň čo deň, máme možnosť vidieť aj na vlastné oči.

Anton Gbur, študent GLS, 4. A trieda

Last Updated ( Tuesday, 27 October 2009 10:02 )