Mikulášsky basketbalový turnaj PDF Print E-mail
Written by Administrator
Tuesday, 15 December 2009 13:35

Na GLS opäť športom proti drogám

Tak, ako to už pomaly býva dobrým zvykom, aj tento rok v snahe predísť mládeži v tom, aby svoj voľný čas trávila rôznymi neušľachtilými spôsobmi, ktoré by mohli byť spojené s rôznou návykovou činnosťou, organizuje Gymnázium L. Stöckela za výdatnej pomoci svojich pedagógov rôzne akcie - či už to bol "peer program", alebo rôzne iné besedy. Neodmysliteľou súčasťou prevencie je aj šport. Keďže bolo tesne pred dňom sv. Mikuláša a vtedy pre väčšinu školopovinných platí staré známe "Neučí sa, neskúša sa!", poveril pán riaditeľ RNDr. M. Tribus pani profesorku Mgr. S. Hruškovú, aby spomedzi študentov vybrala vhodných ľudí, ktorí by jej pomohli zorganizovať menší medzitriedny školský turnaj. Pani profesorku ani nemuselo veľmi osvecovať a našla ich v 4. D Smile. Dátum bol vybraný, Mikuláš vybavený, už sa iba rozhodovalo, čo sa bude hrať. Sneh nebol, tak nápad so sánkovačkou padol. Síce pršalo, no neboli ani kanoe. Po zvážení všetkých možností padla voľba na basketbal, ktorý má spomedzi športov na gymnáziu najväčšiu tradíciu. Z 19-tich tried sa vybralo 16 družstiev po 6 študentov, aby bránili česť svojich tried. Hralo sa systémom 4 na 4, a podmienkou bolo 1 dievča. Aj keď chcel každý vyhrať, celá akcia sa niesla v priateľskom duchu s mikulášskou náladou.

Po urputnom zápolení nakoniec vyhrala 3. A trieda, ktorá bola zrejme najpripravenejšia a išla do turnaja s veľkým odhodlaním. Nasledovali ju 4. B s najužitočnejším hráčom turnaja Petrom Mikulom a 4. D. Všetkým zúčastneným bola určite odmenou podpora divákov a chutný obed, no trofeje si mohli odniesť iba najlepší.

Táto akcia v nás okrem hodnotných zážitkov zanechala aj odkaz: "Vezmi loptu, nie drogu!"

František Miko, študent 4. D triedy

Fotogaléria: Michal Zborovjan, 4. C trieda

Last Updated ( Friday, 15 January 2010 14:17 )