Lyžiarak 2.A, B PDF Print E-mail
Friday, 12 March 2010 18:07

Čas 7.30 a zraz pred školou. Päťdesiatdva študentov, štyria profesori a jeden lekár pripravení a nastúpení pred gymnáziom s pocitom nadšenia a očakávania, aké budú nasledujúce dni lyžiarského výcviku. To sme boli my študenti Gymnázia L. Stöckela s množstvom myšlienok a otázok typu Ako to dopadne?, Vyjde nám počasie?, Naučím sa lyžovať?. Napriek všetkému sme sa veľmi tešili a úsmev na našich tvárach nám určite nechýbal. Po veľmi zdĺhavom nástupe do autobusu sme sa vybrali na naše dlho očakávane miesto - do Bachledovej doliny (Kežmarských žľabov).

Cesta bola dlhá, no príjemná. konečne sme sa dočkali a prišla naša chvíľa. Nádherné a tiché prostredie Kežmarských žľabov by uchvátilo snáď každého. Sneh, stromy, kríky, drevené chalúpky a my uprostred tej nádhery. Po ubytovaní sa do izieb a po výbornom obede sme sa presunuli na svah, kde sme lyžovali. Bachledova dolina bola vzdialená jedenásť kilometrov od nášho ubytovania. Po príchode na miesto sme boli očarení jeho krásou. Ešte teraz máme pred očami tu situáciu. Každý si nadšene a so zrýchlenou chôdzou uteká vziať svoje veci a už sa nevie dočkať, ako bude stáť na svahu plnom snehu. My začiatočníci sme sa tešili hlavne na to, ako si prvýkrát sadneme na (do tej chvíle len z počutia známu) lanovku.

Nasledovalo rozdelenie do štyroch skupín od tých najlepších lyžiarov až po začiatočníkov, ktorí mali v ten deň "premiéru". Aj keď sme boli po prvom dni unavení, aj tak sme sa veľmi tešili na ďalší deň. A tak to bolo zakaždým. Za každou poslednou jazdou zo svahu sme sa nevedeli dočkať budúceho dňa,  keď budeme opäť lyžovať. To všetko sme spolu zažívali a tešili sa jeden z druhého, z chvíľ, ktoré celá trieda trávime spoločne. A tešili sa aj naši profesori. Keď videli, ako sa v pondelok šestnásť nelyžiarov učilo stáť na lyžiach a o dva dni sa väčšina spúšťala sama dole kopcom, myslíme, že to bol veľmi pekný pohľad aj pre nich, aj pre nás. Samozrejme, bez ich pomoci, skúseností a vo veľkej miere aj trpezlivosti, ktorú s nami mali, by sme to určite nezvládli.

Nielen na svahu, ale aj na mieste ubytovania nám bolo veľmi dobre. Každý večer sme mali naplánované programy, ktoré boli veľmi vtipné a všetci sme sa na nich dobre pobavili. Rozosmial nás najmä program našich profesorov, ktorí si ho nechali na posledný večer. Lyžovanie, programy, úsmev na tvári spolužiakov a profesorov - situácie, na ktoré nikdy nezabudneme. Ocitli sme sa v prostredí plnom dobrých a milých ľudí. Nezabúdame ani na majiteľov ubytovania a kuchárov, ktorí nám tieto dni spríjemnili úžasným jedlom a stále pripraveným horúcim čajom, ktorý nás vždy zohrial.

Je ťažké nájsť tie správne slová, ktoré vystihnú naše pocity, dojmy či najkrajšie situácie. Máme ich hlboko v našich srdciach. Ten pocit, tá radosť, ten smiech. Nikdy nás neopustili ani na jednu sekundu počas celých tých šiestich dní.

Samozrejme, každý z nás vníma tento lyžiarsky výcvik inak, no verím, že v jednom sa zhodneme všetci. A to v tom, že sme si tých šesť dní veľmi vychutnali, že NÁŠ lyžiarsky výcvik sa nám vydaril a odniesli sme si z neho veľmi veľa krásnych zážitkov, ktoré budú ešte veľmi dlho prebývať v našich srdciach a spomienkach, a na ktoré tak skoro určite nezabudneme!

Katarína Čudejková, študentka 2. A triedy

Foto: Mária Harčárová, študentka 2. A triedy

Last Updated ( Thursday, 18 March 2010 11:24 )