Gymnazisti vyhrali kraj PDF Print E-mail
Sunday, 21 March 2010 21:13

Dňa 11. 3. 2010 sa konali krajské majstrovstvá v stolnom tenise v Prešove. Stretli sa tu, takpovediac, už ligoví hráči, ale medzi nimi nechýbal ani náš tím z Bardejova. "Spanilá jazda" Bardejovčanov začala už na okresných majstrovstvách. Boli nasadení do skupiny, čo, pravdaže, aj potvrdili. Vo finále odplatili prehru spred roka Spojenej škole Juraja Henischa, s ktorými zvíťazili 4:0. Krajské kolo nám už opíše samotný hráč Kristián Šveda:

"Sme tu, splnil sa náš sen. Konečne! Zelené vyblýskané stoly nás vítali a vzbudzovali obrovský rešpekt. Zišli sa tu zástupcovia 12 okresov, ktorí boli rozdelení do štyroch skupín. Chytili sme celkom dobrú skupinu - Prešov, Poprad a my. Prvý zápas sme hrali s Popradom. Pre nás neznámi hráči, ale predsa ligoví. Dali sme do boja celé odhodlanie a s prehľadom sme zvíťazili 4:0. Veľkým prekvapením bol pre nás zápas Poprad - Prešov, kde nečakane zvíťazil Poprad 4:3 napriek tomu, že prešovský tím mal lepších hráčov. Boli sme šťastní! Boli sme "na koni"! S Prešovom nám stačili už len dva body...

Našu "spanilú jazdu" nezastavil ani Prešov. Najnapínavejší zápas predviedli Steranka - Šariský, v ktorom nakoniec náš zverenec prehral. Ukázal skvelú hru, ale chýbalo mu šťastie. Prešov sme vyradili 4:2. Čakalo nás semifinále, v ktorom sme súťažili s hráčmi zo Svidníka. V tomto zápase sme sa všetci poznali ešte zo žiackej či terajšej dorasteneckej ligy. Boli sme obrovským prekvapením v tomto zápase. Vyhrali sme 4:1! Ešte nespamätaní zo semifinále, čakali sme na finále. Museli sme sa skoncentrovať! Išlo o veľa! Náš sen sa už napĺňal, tak prečo ho nedosnívať do konca? Do finále sa prebojoval aj Sabinov. Už pred zápasom sa hráči tvárili ako majstri sveta. Naša pokora im pomaly lámala sebavedomie. Skvelé výkony K. Švedu, M. Varjana, Ľ. Steranku či J. Kalapáča nám zabezpečili postup do celoslovenského kola. Šťastie, emócie a eufóriu sme vôbec naskrývali. S pocitom spokojnosti sme si domov niesli nádherný pohár."

Kristián Šveda, 3. B trieda

Last Updated ( Tuesday, 23 March 2010 09:46 )