"Úžasné fotky" PDF Print E-mail
Written by Alena Gombošová   
Monday, 12 April 2010 17:37

     "Úžasné fotky - klobúk dole", "Aj ja fotím, ale toto je super" - takéto superlatívy môžeme čítať v knihe návštev v Kultúrnom a turistickom centre v Bardejove (Poľsko-slovenskom dome) na margo výstavy fotografií nazvanej "Mojimi očami", ktorej vernisáž sa uskutočnila 6. apríla 2010 za prítomnosti poľských i bardejovských fotografov, ktorú slávnostne otvoril riaditeľ KTC Ing. Marcel Tribus, riaditeľ Gymnázia L. Stöckela RNDr. Marcel Tribus a riaditeľ Zespolu Szkól Ogólnoksztalcacych v Muszynie Andrej Gancarz. Vernisáž obohatila svojim spevom, dnes už verejnosti známa účinkovaním vo finále slovenskej časti speváckej súťaže Eurovízie, Klára Mančáková, študentka Gymnázia L. Stöckela.

     39 mladých fotografov na 165 fotografiách predstavuje okolitý svet svojimi očami naozaj svojským a ojedinelým spôsobom a práve preto ich fotografiám sa dostáva patričnej pozornosti i obdivu. A že to nie je iba obligátna poklona, o tom svedčí i vyjadrenie jedného fotografa v knihe návštev, ktorý hovorí: "Ak by bola stupnica od 1 - 10, tak by som udelil 7 bodov za kvalitu a 10 bodov za nápaditosť."

     Výstava "Mojimi očami" nie je prvou poľsko - slovenskou výstavou študentských fotografií, prvá sa uskutočnila už v roku 2001 a tak tiež bola vôbec prvou výstavou v histórii "Poľsko - slovenského domu" otvorenou 12. marca 2007, kde vystavovali študenti Gymnázia L. Stöckela v Bardejove a Licea im. Jana Kochanowského v Muszyne.

     Na tohoročnej výstave "Mojimi očami" vystavuje 11 poľských študentov Zespolu Szkól Ogólnoksztalcacych v Muszynie. Bardejovských mladých fotografov zastupujú L. Karaman a M. Kačuriková z Hotelovej akadémie J. Andraščíka v Bardejove a študenti Gymnázia L. Stöckela, ktorí nie sú bardejovskej verejnosti neznámi: R. Tuma, M. Zborovjan, S Stojkovičová, K. Porubská, Z. Ištoňová, T. Gybeľ, N. Klimeková, M. Gajdár, J. Tuleja, M. Harčárová, V. Rodáková, B. Šivecová, P. Kochaníková, K. Ildžová, M. Haganová, K. Barlogová, K. Semričová, D. Vargová, M. Mišev, S. Havrilová, M. Ištoňa.

     Ich fotografie a ich pohľad na svet môžete vidieť na výstave v KTC (Poľsko - slovenskom dome) ešte do 18. apríla 2010. A že je naozaj na čo pozerať a čo obdivovať svedčí i ďalšie vyjadrenie návštevníka výstavy "Mojimi očami": "Gratulujem amatérom k pekným výsledkom tvorivého hľadania." Všetkých toto úprimné ocenenie teší a my veríme, že táto výstava si udrží svoju tradíciu.

V. H.

Fotogaléria z vernisáže: Michal Zborovjan, študent 4. C triedy

 

Fotogaléria:

 


 

Last Updated ( Tuesday, 20 April 2010 14:18 )
 
Valid XHTML & CSS | Template Design ah-68 | Copyright © 2009 by Gymnázium L. Stöckela
Správca: Mgr. Ján Miškanin