Študenti GLS opäť boli najlepší v histórii PDF Print E-mail
Thursday, 06 May 2010 17:55

Stredoškolská odborná činnosť je každoročne stredobodom záujmu talentovaných študentov nielen z GLS. Tí, ktorí sa chcú zúčastniť na celoslovenskom kole, musia najprv prejsť sitom krajského kola. Mne sa to spolu s Oliverom Zajacom opäť po roku podarilo. Celoslovenské kolo sa konalo 27. - 30. apríla 2010 v Košiciach v priestoroch Strednej odbornej školy železničnej. Práve tu sme v odbore číslo 13 - História, politológia, filozofia a právne vedy reprezentovali nielen Gymnázium Leonarda Stöckela, ale aj samotný Prešovský kraj, konkrétne s prácou Kosovský prípad v medzinárodných súradniciach a s prácou Charakteristika pomerov v Bardejove v 2. polovici 17. storočia. Myslím si, že sme nesklamali, pretože sme sa umiestnili na prvom a šiestom mieste. Vo svojej práci sa konkrétne venujem vyhláseniu nezávislosti Kosova, stavu, v ktorom sa nezávislosť nachádza, a oblastiam, na ktoré má vyhlásenie nezávislosti priamy vplyv. Pri zostavovaní práce ma zaujímali aj názory ľudí, ktorí sa v Kosove narodili, preto som rád, že mi rozhovor poskytol pán Musa Selmani, ktorému by som sa chcel aj touto formou poďakovať. Nezanedbateľné boli aj usmernenia a rady, ktoré mne aj Oliverovi pri tvorbe našich prác poskytla naša pani profesorka PhDr. Anna Šimová.

Aj táto súťaž ma utvrdila v tom, že pre zviditeľnenie našej školy na Slovensku je najdôležitejší záujem študentov o určitú oblasť, ich chuť niečo dokázať a rozvíjať svoje schopnosti a talent. Verím, že vo víťaznej tradícii budú pokračovať aj mladší študenti, ktorým odovzdávam štafetu.

Vincent Bujňák, študent 4. C triedy

Fotogaléria:

Last Updated ( Tuesday, 11 May 2010 10:31 )