Rozlúčka so štvrtákmi PDF Print E-mail
Written by Alena Gombošová   
Monday, 10 May 2010 19:02

"... skrotiť, znamená vytvoriť si puto, a keď si niekoho skrotíš a spriatelíš sa s ním, musíš sa pripraviť na to, že pri rozlúčke to trocha bude aj bolieť."

Vážený pán riaditeľ, milí profesori!

Odchádzame. Tak ako sme pred štyrmi rokmi nastúpili na loď zvanú Gymnázium Leonarda Stöckela, pomaly, ale isto sa táto plavba plná búrok, ale i slnečných dní, chýli ku koncu. Sme radi, že práve v tejto škole sme začali púť za našimi snami. Zažili sme tu naozaj veľa. Či už niekoľkomesačné búchanie a vŕtanie nad našimi hlavami, rôzne výlety, zájazdy, maľovanie lavíc, ale i ulievanie a flákanie. Ale chceme dnes ďakovať iba za zážitky, ktoré spríjemnili našu strastiplnú cestu plnú ľadovcov? Nie!

Sme veľmi vďační za vedomosti, ktoré nám dala táto škola, ktoré ste nám dali vy, naši profesori. Veríme, že aj vďaka nim sa viac presadíme v živote. Skôr či neskôr však zabudneme na logaritmy, orbitály, štruktúru osobnosti, predbudúci priebehový čas, no vždy nám ostane v srdci to, čomu sa z kníh naučiť nedalo. Že nič nie je lepšie, ako vážiť si jeden druhého a navzájom si upevňovať vzťahy každodennou pozornosťou.

"Spoznáme len tie veci, ktoré si skrotíme..." Všetci sme si tu niekoho alebo viacerých skrotili. Krotili sme sa navzájom. Vy, páni profesori, nás a možno aj nám, študentom sa to občas podarilo, či už na lyžiarskom výcviku, školskom plese či stužkovej slávnosti, keď sme sa pri vás cítili ako jedna veľká rodina. A to je hlavné, za čo vám ďakujeme. Ďakujeme vám, že sme si vytvorili putá. Ďakujeme, tiež vám, naši triedni profesori, ktorí ste to nemali s nami vždy na ružiach ustlané. Vaša snaha a podpora nám neraz pomohli pri prekonávaní prekážok či už v škole alebo aj v súkromí.

A práve preto je toto gymnázium ako ruža Malého princa. Podobá sa mnohým iným školám, ale ona jediná je pre nás dôležitejšia ako ktorákoľvek iná, pretože práve tu sme sa denne stretávali, spolu sa smiali i plakali, hádali sa aj doberali, trápili sa aj tešili. Pretože je to naša škola.

Odchádzame! Odišli už pred nami, odídu i po nás. Dúfame však, že spomienky na silný ročník 2006 - 2010, ktorý obletel svet, súťažil, vyhrával, tvoril bulletin, Stöckpress i pamätnicu, recitoval, hral a spieval, ostane vo vašich srdciach ešte dlhú dobu. A pri opätovnom stretnutí či už pred naším obľúbeným Jiráskom alebo len tak v meste na ulici, sa za nás nebudete hanbiť, ale práve naopak, budete na nás právom hrdí.

ĎAKUJEME!!

Za študentov 4. ročníka Denisa Juričová, študentka 4. B triedy a Anton Gbur, študent 4. A triedy

 

Fotogaléria:

Last Updated ( Tuesday, 01 June 2010 08:58 )
 
Valid XHTML & CSS | Template Design ah-68 | Copyright © 2009 by Gymnázium L. Stöckela
Správca: Mgr. Ján Miškanin