Pamätník Leonardovi Stöcklovi PDF Print E-mail
Written by Administrator   
Monday, 30 August 2010 11:45

     IUVENES pri Gymnáziu Leonarda Stöckela, n. f. pripravil verejnú zbierku na zhotovenie pamätníka jednej z najvýznamnejších osobností v histórii Bardejova - humanistickému vzdelancovi, reformačnému teológovi, hudobnému teoretikovi, dramatikovi a novátorskému pedagógovi Leonardovi Stöcklovi.

     Zbierka organizovaná pri príležitosti 500. výročia narodenia L. Stöckela odštartovala v stredu 23. júna 2010 vo vstupných priestoroch Poľsko-slovenského domu na Radničnom námestí v Bardejove.

     Svoje príspevky môžete odovzdať osobne v pracovné dni v čase od 8.00 do 15.30 hod. vo vstupných priestoroch Poľsko-slovenského domu (odmenou bude originálna jubilejná pohľadnica) alebo prevodom na číslo účtu: 0451402084/0900, variabilný symbol: 500 v Slovenskej sporiteľni.

     Leonard Stöckel sa vrátil do Bardejova so svojím životným krédom "Slúžiť budem rodákom". Jeho bohaté životné dielo je dôkazom, že sa mu to vrchovato podarilo.

     Vážení Bardejovčania, žijeme v meste s bohatou históriou, na ktorú môžeme byť právom hrdí. Svojím finančným príspevkom na zhotovenie Pamätníka Leonarda Stöckela dokážme, že si ľudí, ktorí slávnu históriu nášho mesta tvorili, naozaj vážime.

RNDr. Marcel Tribus
riaditeľ Gymnázia Leonarda Stöckela

Last Updated ( Tuesday, 26 October 2010 10:19 )
 
Valid XHTML & CSS | Template Design ah-68 | Copyright © 2009 by Gymnázium L. Stöckela
Správca: Mgr. Ján Miškanin