Kriváň (12.10.2010) PDF Print E-mail
Saturday, 23 October 2010 18:04

Tohtoroční štvrtáci a pár študentov tretieho ročníka neprišli ani v tomto školskom roku o obľúbenú geografickú exkurziu. Výstup na Kriváň sa uskutočnil 12. októbra 2010 a bol to už jeho 9. ročník.

Z Bardejova sme vyrazili o 5.45 a na stanovisko, z ktorého sme sa vydali na túru, sme sa dostali približne o 12.30. Počasie bolo slnečné a zišla sa aj disciplinovaná skupina študentov, ktorí boli pod vedením štyroch profesorov - RNDr. V. Sabola, RNDr. M. Sendeka, Mgr. M. Ondrušeka a Mgr. P. Čegiňa. Prostredie Vysokých Tatier dodávalo celej túre neodolateľné čaro a my sme boli plní očakávania. Ocitnúť sa v nadmorskej výške 2 494 m n. m. je úžasné. Niekomu možno túra pripadala ako nadľudský výkon, ale napokon sme všetci došli do úspešného cieľa. Nechýbali ani fotografie zachytávajúce náladu účastníkov, vysokohorské prostredie a tatranskú prírodu. Výborne sa svojej úlohy zhostili profesori, ktorí počas celého dňa držali nad nami stráž a nespúšťali z nás oči. Niektorým študentom sa zdalo až neuveriteľné, že takúto túru úspešne zvládli.

Po výstupe na Kriváň sme sa vybrali aj k Štrbskému plesu, v ktorom plávali kačky a rybky a športovú atmosféru dotvárali aj domáci, ktorí práve okolo neho chodievajú behať, a tak v sebe rozvíjajú športového ducha.

Po celodennej túre sme sa už tešili na reštauráciu v Starej Ľubovni, ktorá sa za deväť rokov stala osvedčeným miestom na zregenerovanie. Výdatná večera bola takmer pre všetkých samozrejmosťou a keďže väčšina študentov vek dospelosti už prekročila, povolené bolo aj jedno pivo Smile. Späť do Bardejova sme dorazili krátko po 21. hodine plní zážitkov, únavy a dobrého pocitu zo samých seba.

Sme radi, že naša škola rozvíja aj naďalej turistické záujmy. Táto tradícia by tu rozhodne nemala chýbať aj o rok, a tak jednoznačne odporúčame tento výlet nepremeškať.

Deň výstupu na Kriváň ešte dlho ostane v našich srdciach. Verím, že pre mnohých sa stal nezabudnuteľným zážitkom.

Stanislav Petrič, študent 4. A triedy

Fotogaléria: Petra Kochaniková, študentka 4. A a Mgr. Peter Čegiň

Last Updated ( Wednesday, 27 October 2010 15:02 )