Exkurzia biológov PDF Print E-mail
Friday, 12 November 2010 20:28

V našej škole je tradíciou, že každý študent inklinujúci k biológii, má možnosť zúčastniť sa na biologickej exkurzii. Neobišlo to, samozrejme, ani nás tohtoročných štvrtákov. Vyrazili sme plní energie a očakávania za dobrodružstvom a vidinu voľného dňa sme vnímali ako bonus.

Prvou zastávkou bola prednáška na Prírodovedeckej fakulte UPJŠ, kde sme boli informovaní o možnostiach štúdia na tejto fakulte a dokonca sme dostali aj letáčiky, aby sme na niečo nezabudli Smile. Neskôr sme sa rozdelili na dve skupiny, ku ktorým boli priradení sprievodcovia po botanickej záhrade, ktorá je súčasťou tejto fakulty, a tiež najväčšou botanickou záhradou na Slovensku. A nedá mi podotknúť, že aj najkrajšou...

Už prvým krokom, ktorým vkročíte do tejto záhrady, získa si vás neuveriteľnou pestrosťou rastlín z rôznych kútov sveta a akási sila vás vtiahne do jej prekrásneho a tajomného sveta flóry. Obdivovali sme vodné, suchozemské, exotické, dokonca aj mäsožravé druhy. V skleníku kaktusov som mala možnosť zažiť ich dotyk na vlastnej koži a verte mi, nebol to ten najjemnejší!

Po výklade nasledoval oddych v školskej záhrade, ktorý bol príjemný a posilnil nás pre ďalším pozorovaním tantoraz fauny. Hneď pred vstupom do zoologickej záhrady nechýbala spoločná fotka, po ktorej bolo na programe dvojhodinové pozorovanie bez sprievodcu. Prechádzali sme areálmi zvierat rôznych zemepisných šírok.

Unavení, ale nadmieru spokojní sme si sadli do autobusu a tešili sa na vzájomné vyrozprávanie si zážitkov Smile. Ostáva len poďakovať všetkým, ktorí akýmkoľvek spôsobom na exkurzii participovali.

Viktória Királyová, študentka 4. C triedy

Foto: Soňa Mihoková, študentka 4. C triedy

Last Updated ( Tuesday, 23 November 2010 12:10 )