Krakov 2010 PDF Print E-mail
Written by Administrator
Tuesday, 23 November 2010 14:48

Poľsko-slovenský projekt finišuje

Je piatok, trochu upršaný, ale pomerne teplý novembrový deň. A my (tí vyvolení niektorí druháci) sa opäť vyberáme do Poľska s pani profesorkou Mgr. S. Hruškovou a pani profesorkou PhDr. I. Molčanovou. Áno, opäť. No tentokrát nás osud zavial, presnejšie autobus doviezol, do Krakowa.

Toto obrovské mesto, ináč aj mesto študentov (nečudo, keď je na každom kroku nejaká nenápadná škola) a podľa mňa hlavne mesto holubov Smile, sme si sprvoti prezreli len počas cesty a tí, ktorí neboli ani v tom našom autobuse, len prstom na mape. Po vystúpení z autobusu, prednosť dostal náš hotel, kde sme si zložili svoje veci, obzreli a aj ochutnali obsah taniera v čase obeda.

Popoludní boli na pláne divadelné workshopy. S heslom: "Čo nás nezabije, to nás posilní," sme sa napokon na to všetci podujali. Musím však podotknúť, že to bolo celkom zaujímavé a vtipné. Vyskúšali sme si rôzne masky, hru s bábkami a veci, ktoré hraničili skôr s parašutizmom - veď odvaha nie je neprítomnosť strachu, ale ochota pozrieť sa mu do očí... Poniektorí mali tej ochoty až - až, a preto zožali môj obdivSmile.

Neskôr nás čakalo divadelné predstavenie Schagall spojené s pantomímou, maskami, maňuškami, marionetkami a javajkami. Spoluúčasť všetkých prvkov i samotné spracovanie témy v nás zjavne vyvolali veľkú diskusiu. Sčasti sme zhliadli aj nočný Krakow a taktiež obsah taniera na večeri.

Ráno sa nieslo v duchu mesta. Prehliadka mesta bola veľmi inšpirujúca a zaujímavá. Dozvedeli sme sa zopár interesantných informácií a mohli sme si oči vyočiť na poniektorých pozoruhodnostiach. Čo na mne zanechalo následky (v tom dobrom slova zmysle) bolo multifunkčné národné múzeum, vytvorené vykopaním päť metrov pod hlavným námestím, kde sú záznamy z 12., 13., 14. a 15. storočia. Naozaj niečo neskutočné. Perfektne prepracované, priam dokonalé. Vrelo odporúčam...

Nuž a bohužiaľ (muselo aj to raz prísť) nasledovala rozlúčka s týmto mestom a napokon aj s našimi stálymi poľskými priateľmi. Teda na záver veľké ĎAKUJEME za nás všetkých všetkým. A už len: "Minulosť, to je dnes, len o kúsok ďalej."

uchvátená účastníčka Silvia Korbová, študentka 2. C triedy

Fotogaléria: Mgr. Stanislava Hrušková

Last Updated ( Tuesday, 23 November 2010 23:57 )