Vianočný basketbalový turnaj PDF Print E-mail
Tuesday, 18 January 2011 10:57

Písal sa 22. december 2010. Gymnázium L. Stöckela s podporou riaditeľa školy RNDr. M. Tribusa a pod záštitou Mgr. S. Hruškovej zorganizovalo vianočný basketbalový turnaj. Hlavným organizátorom bola trieda 4. A pod vedením triednej profesorky Mgr. A. Gombošovej. Turnaj otvorila Mgr. S. Hrušková a s výnimkou jednej triedy sa na ňom zúčastnili všetky triedy gymnázia.

Čo predchádzalo finálovému zápasu? Najskôr rozlosovanie jednotlivých tímov, potom sa odohralo 24 základných zápasov. Každá trieda hrala v troch zápasoch a do štvrťfinále sa dostalo 8 tried. Po odohraní štvrťfinálových zápasov sme spoznali tých, ktorí bojovali v semifinále. Napokon sme sa stali svedkami súboja o 3. miesto medzi triedami 2. C a 3. D. Z tohto zápasu víťazne vzišla a bronzovú medailu získala trieda 2. C. Najnapínavejší súboj bol ten finálový. Odohral sa medzi triedami 3. A a 4. A. Bol náročný do poslednej sekundy. Striebornú priečku si napokon odniesla trieda 3. A a víťazmi vianočného basketbalového turnaja sa stali organizátori - trieda 4. A, ktorá štafetu organizovania ďalšieho ročníka basketbalového turnaja slávnostne odovzdala kolektívu 3. A triedy. Víťazom srdečne blahoželáme. Uznanie a pochvala však patrí všetkým triedam, ktoré sa zúčastnili a ukázali, čo v nich je.

Počas celého turnaja vládla v telocvični predvianočná a športová nálada. Hráčov podporovali a povzbudzovali spolužiaci. Pre každú triedu, ktorá sa na turnaji zúčastnila, bolo občerstvenie samozrejmosťou. Nad pravidlami a správnosťou výsledkov dohliadali profesori telesnej výchovy a absolventi GLS František Miko, Peter Mikula a Michal Gajdár.  Veľmi pekne im za ochotu a čas ďakujeme. Poďakovanie patrí aj členom kabinetu telesnej výchovy, ktorí držali patronát nad celým turnajom a bystrým okom kontrolovali, či je všetko v poriadku.

Veríme, že ďalší ročník basketbalového turnaja bude minimálne taký úspešný, ako ten decembrový.

Stanislav Petrič, študent 4. A

Foto: Petra Kochaniková, študentka 4. A

Last Updated ( Monday, 07 February 2011 16:00 )