GLS opäť plesalo PDF Print E-mail
Sunday, 13 February 2011 13:12

Posledný piatok v januári bol dňom odovzdávania vysvedčení na školách, no pre nás GLS-ákov zároveň aj dňom, kedy môžeme "celému svetu" predviesť naše tanečné kreácie, šaty, smokingy, účesy...

V poradí už 35. gymnaziálny ples sa konal 28. januára 2011 pre nás v nových priestoroch, v kultúrnom dome v Zborove. Modro-žltá výzdoba nás privítala hneď pri vstupných dverách spolu s krásne vyobliekaným zborom profesorov. Tohto roku k nám privítali aj hostia z poľskej Muszyny v sprievode svojich profesorov. Na rozdiel od minulých ročníkov prišlo na ples mnohonásobne viac študentov, a to aj vďaka spomínanej sále, ktorá svojou kapacitou a priestormi prekvapila.

V úvode plesu pán riaditeľ RNDr. Marcel Tribus slávnostne prestrihol v poradí už 35. pásku, čím ples oficiálne otvoril. Nasledoval profesorský tanec, pri ktorom do tanca pozývali žiaci. Po úvodnom tanci sa celý parket naplnil študentami, ktorých sprevádzala hudobná skupina Problém, ktorej melódie nám spríjemňovali večer až do skorých ranných hodín.

Pestrým oživením bol program študentov Muzika klubu našej školy, ktorí ukázali, čo v sebe skrývajú nielen po inštrumentálnej stránke, ale aj speváckej. Chvíľami sme sa mohli preniesť na maturitný ples našich štvrtákov, ktorí nás pobavili svojím programom zo stužkovej. Okolo polnoci prebiehala tanečná súťaž, na ktorej sa predviedli odvážne tanečné páry študentov súperiace o titul kráľa a kráľovnej plesu pod prísnym dohľadom profesorskej poroty.

Po vyhlásení výsledkov nás čakala tombola, ktorá skončila nielen v rukách študentov, ale aj profesorov, zástupcu školy, a dokonca veľké šťastie mal aj náš pán riaditeľ, ktorý si odniesol prvú cenu. Po tomto odovzdaní nasledovalauž len dlhá noc strávená na parkete so svojimi rovesníkmi a našimi profesormi, ktorí šírili dobrú náladu všade navôkol.

Môžeme si s čistým srdcom povedať, že takýto skvelý ples si určite nenecháme ujsť ani na budúci rok. Právom sa môže pýšiť najdlhšou plesovou históriou v našom meste medzi strednými školami.

Za tento čarokrásny večer sme vďační pánom profesorom Mgr. Š Matiašovi, RNDr. M. Sendekovi, pani profesorke Mgr. S. Varjanovej a usilovnému zboru tretiakov.

Martina Kotorová, študentka 3. E triedy

Foto: Denisa Benková, študentka 3. A triedy

Last Updated ( Wednesday, 16 February 2011 16:46 )