1. reprezentačný ples GLS PDF Print E-mail
Written by Alena Gombošová   
Monday, 21 March 2011 18:22

     "Vážení rodičia a priatelia školy, dovoľujeme si Vás pozvať na 1. reprezentačný ples Gymnázia L. Stöckela, ktorý sa uskutoční dňa 26. februára 2011 o 18.00 hod. v Bociankomplexe v Bardejove."  Vtedy ešte nik netušil, že tieto slová sú predzvesťou veľmi príjemného a veľkolepého večera. Úlohou nás študentov bolo odovzdať pozvánku s týmto znením našim rodičom. Keďže my sme si už jeden príjemný školský ples tohto roku vychutnali, prečo teda nedopriať zábavu aj našim rodičom, profesorom a priateľom školy.

     Koncepcia plesu bola takmer pripravená, pozvánky rozoslané a prípravy prvého reprezentačného plesu sa mohli začať. Samozrejme, že takáto udalosť sa nemohla zaobísť bez starostí, o ktorých by nám najlepšie vedeli porozprávať organizátorky, ktoré podujatie pripravovali. V tento večer boli menované naším riaditeľom RNDr. Marcelom Tribusom za prvé dámy plesu. PaedDr. Daniela Železná, Mgr. Jana Lešková a PaedDr. Jana Guľová, PhD. sa pustili do príprav s veľkým entuziazmom a veru nie nadarmo. Ich odhodlanosť, aby sa tento večer zapísal veľkými písmenami do histórie školy Gymnázia Leonarda Stöckela, sa naozaj vyplatila. K celkovému dojmu plesu poslednej februárovej soboty vo veľkej miere prispela nádherná netradičná výzdoba. Skôr než slávnostným príhovorom riaditeľ školy prvý reprezentačný ples otvoril, každého prítomného privítal spolu so študentmi 4. A triedy a každej dáme venoval ružu.

     O zábavu celého večera sa starala hudobná skupina Iuventus. Kultúrny program bol naozaj pestrý. Vo veľkej miere sa na ňom podieľali študenti GLS, ktorých hudobný a spevácky výkon očaril všetkých hostí. Úžasný bol Montiho čardáš v podaní dvojice J. Ondeček a J. Kalapáč. Zaujali aj spevácke výkony M. Zakuťanskej a D. Tomáškovej, ktoré na klávesoch sprevádzal R. Marcinčo. Hru na saxofóne vynikajúco zvládla Z. Žemličková. Veľmi vďačným plesovým oživením bola hudobná skupina Sabrossa z Raslavíc a, samozrejme, nechýbala ani ľudová zložka, o ktorú sa postaral folklórny súbor Tarka z Bardejova. 120 plesajúcich hostí sa určite malo na čo pozerať.

     Pre nás študentov, ktorí sme mohli byť na tomto plese prítomní, bolo príjemným prekvapením vidieť našich rodičov s našimi profesormi a priateľmi školy, ako sa spoločne zabávajú. Prvý reprezentačný ples školy mal naozaj vysokú umeleckú úroveň. Plesová zábava pokračovala do neskorých ranných hodín, ale na jej koniec nechcel nik ani len pomyslieť.

     Čo sme očakávali od nášho prvého reprezentačného plesu? Na túto otázku by nám najlepšie vedel odpovedať každý sám. V prvom rade sme zažili príjemný večer spojený so spoločnou zábavou našich rodičov, profesorov a priateľov školy a príjemné bolo aj zistenie, koľko zúčastnených malo o ples záujem.

     Čo dodať na záver? Myslím, že by sme sa všetci zhodli na tom, že prvým reprezentačným plesom sme zasiali zrnko úspechu pre ďalšie ročníky plesových podujatí našej školy Gymnázia Leonarda Stöckela.

Katarína Čudejková, študentka 3. A triedy

Last Updated ( Tuesday, 22 March 2011 15:57 )
 
Valid XHTML & CSS | Template Design ah-68 | Copyright © 2009 by Gymnázium L. Stöckela
Správca: Mgr. Ján Miškanin