Rozlúčka so štvrtákmi - 6. 5.2011 PDF Print E-mail
Wednesday, 11 May 2011 08:45

Vážený pám riaditeľ, ctený pedagogický zbor, milí spolužiaci!

Roky plynú a za nami sa čoskoro zatvorí brána strednej školy a my vstúpime do sveta dospelých. Pri spomienke na september 2007, kedy sme prvýkrát nesmelo prekročili prah Gymnázia Leonarda Stöckela, ste nám vždy dokázali pomôcť a poradiť nielen v ľahkých, ale aj v tých ťažších problémoch. Stali ste sa pre nás vzorom, inšpiráciou a hnacím motorom. Patrí vám náš obdiv za trpezlivosť, s akou ste sa snažili znásobovať naše vedomosti.

Uznanie, česť i obdiv chceme v tento výnimočný deň adresovať aj triednym učiteľom, ktorí veľkým úsilím, výraznou snahou a trpezlivisťou z nás formovali ľudí sebavedomých, neustráchaných a vytrvalých... Stoja tu pred vami 4 kolektívy. Dúfame, že ku každej triede ste si počas niekoľkých rokov vytvorili vzťahy, ktoré boli a sú založené na báze férovosti, ústretovosti a usilovnej práce. Snáď na nás v budúcnosti budete hrdí a budete na nás ešte dlho spomínať. Vy nám rozhodne chýbať budete a pri predstave, že sa stretneme už len raz, pri maturitnom stole, máme zimomriavky a pravdupovediac ešte stále neveríme, že tento moment je rozlúčkou s vami.

Určite budeme spomínať aj na výlety, ktoré predstavovali druh oddychu, spoznávania a zábavy. Mnohé miesta na Slovensku či v zahraničí by sme ani nemali možnosť navštíviť, no na tejto škole, ktorá sa nám stala druhým domovom, sa naše sny naplnili.

V srdciach nám až do konca života ostane stužková slávnosť. Večer, ktorý sa už nebude opakovať, sa stal nezabudnuteľným a nám sa tisnú slzy do očí pri predstave, že to všetko je už za nami.

Stredná škola je miestom, kde vznikajú nové priateľstvá, z ktorých niektoré budú na celý život. Bolo k nám zoslaných pár amorových šípov a vďaka nim sme našli cestu do sveta lásky.

Kapitolu života, zvanú stredná škola, pomaly opúšťame a pripravujeme sa na maturitný týždeň, kedy sa čo najlepšie pokúsime obhájiť naše vedomosti. Dúfame, že sa tešíte tak, ako my.

Určite nezabudneme na roky strávené na pôde tejto školy a budeme na ne spomínať len v dobrom. Pevne dúfame, že keď vás prídeme v budúcnosti navštíviť, neotočíte sa nám chrbtom, ale budete ochotní sa s nami porozprávať. Johann Wolfgang Goethe povedal: "Vzdelanie je schopnosť porozumieť druhým", preto veríme, že nám rozumiete a prijmete ešte raz vyslovenie slova, ĎAKUJEME!

za štvrtákov Simona Zapachová, 4. D a Stanislav Petrič, 4. A

Fotogalérie:

4. A

4. B

4. C

4. D

Last Updated ( Monday, 20 June 2011 17:51 )