Oceňovalo sa (zápis prvákov) PDF Print E-mail
Written by Alena Gombošová   
Monday, 30 May 2011 20:30

     Nachádzame sa na mestskom amfiteátri a spoločnosť nám robí krásne počasie, ktoré je ako ušité na tento vzácny deň. Dnes 25. mája 2011 nie je obyčajný deň. Napovedajú tomu aj dobové kostýmy účinkujúcich, vďaka ktorým máme pocit, že sme niekde v minulosti. Kultúrne a turistické centrum v Bardejove, Poľsko-slovenský dom a Gymnázium L. Stöckela pripravili podujatie, na ktorom sa oceňovali žiaci GLS za ich usilovnosť a dosiahnuté výsledky v súťažiach či olympiádach a v neposlednom rade sa tu uskutočnil aj slávnostný zápis študentov do 1. ročníka GLS.

     Súčasťou celého odmeňovania bol aj kultúrny program v anglickom, ruskom, nemeckom a francúzskom jazyku. Ako prvý sa predstavil spevácky zbor Gymnázia L. Stöckela, ktorý dirigovala Mgr. I. Clementová. S ruskou piesňou Pozavi meňa vystúpili žiačky 3. A triedy pod vedením Mgr. A. Gombošovej. A aby sa len nespievalo, ďalší v poradí bol úryvok z komédie The Mikado, v ktorom vystúpili študenti 2. ročníka v réžii anglického lektora A. Brooksa. Každý z nás sa občas veľmi rád vráti do rozprávky, tak prečo sa nevrátiť aj v tento deň. Pasáž z rozprávky Dievčatko so zápalkami, v ktorej sa spojilo hovorené slovo a tanec, nás všetkých spoločne vtiahla do detských čias vďaka PhDr. M. Bušíkovej, PhD. a Mgr. M. Pribilincovej. Vraví sa, že koľko jazykov vieš, toľkokrát si človekom. Svoje o tom vie aj B. Kertýsová z 2. E, pretože pod taktovkou Mgr. J. Karahutovej odspievala pieseň vo francúzskom jazyku. A. Potičná z 1. D vystúpila s anglickou piesňou Imagine pod vedením Ing. Š. Biroša a ruskú pieseň Milion alych roz odspievali žiačky 3. A, 2. E, 1. D pod vedením PhDr. J. Almássyovej a Mgr. A. Gombošovej.

     Bohatý program urobil toto podujatie naozaj výnimočným. Veď za takú krátku chvíľu sme precestovali niekoľko krajín. Postačilo nám iba pár chtivých profesorov a usilovných študentov, ktorým naozaj patria uznania, pochvaly a diplomy. Vďaka takýmto ľuďom máme možnosť neustále spoznávať niečo, čo je nové, krásne a dotýka sa nás to práve dnes.

     Aj napriek veľmi hektickému obdobiu, ktoré prežívame, sa našiel čas na udelenie cien študentom. Dosiahnutý úspech si predsa zaslúži odmenu, ktorá je v prvom rade aj motivácia, pretože posúva ďalej. Neostáva teda nič iné, len zaželať študentom GLS ešte veľa úspechov, aby ich každá skúsenosť posunula vpred za svojím snom niečo dokázať, lebo Ak stratíme sny, stratíme všetko.

Michaela Varcholová, študentka 3. E triedy

 

Foto:  Mária Harčarová, 3. A a Bibiána Žaková, 3. D 

 
Last Updated ( Thursday, 02 June 2011 09:39 )
 
Valid XHTML & CSS | Template Design ah-68 | Copyright © 2009 by Gymnázium L. Stöckela
Správca: Mgr. Ján Miškanin