Imatrikulácia na GLS PDF Print E-mail
Sunday, 09 October 2011 18:21

Nikto nevie odkedy, ale tradične je to už tak, že každý rok sú noví prváci "pokrstení", teda starší študenti ich oficiálne privítajú a prijmú medzi žiakov gymnázia...

Plní očakávania sme v to piatkové popoludnie po vyučovaní prišli na ihrisko, kde už na nás študenti druhého ročníka netrpezlivo čakali. Na úvod nás ovenčili pestrofarebnými čelenkami, ochrannými igelitmi s menovkami a tváre nám štedro pokreslili rúžom. Nasledoval "krst", po ktorom sme mali na vlasoch a na tvári veľmi výživnú masku zo zmesi kečupu, zubnej pasty, vajec, laku na vlasy a tužidla, boli sme obsypaní konfetami, múkou a cukrom, až sa okolo nás zlietali osy. Takíto "polepení" s komickými výrazmi na tvárach sme si vypočuli slávnostnú prísahu a podpisom sme zložili sľub.

Nasledovali súťaže, za ktoré sme dostávali body a snažili sme sa poraziť susedné triedy v tých najbláznivejších disciplínach. Ťažko povedať, či bolo ťažšie ušľahať sneh za tridsať sekúnd pod hrozbou rozbitého vajíčka na hlave, alebo nakŕmiť partnera pudingom so zaviazanými očami. Ďalšia súťaž preverila našu vytrvalosť a tímovú spoluprácu, v skupinách po pätnásť ľudí sme mali čo najdlhšie vydržať s desiatimi nohami a piatimi rukami položenými na zemi. Zábavné variácie, ktoré sme vymýšľali, by pokojne obstáli vo filme s Mr. Beanom. Nechýbali ani súťaže v objedaní cukríkov z náhrdelníkov alebo jedení pudingu z plienky, či kŕmení sa piškót s medom priamo z tváre spolužiakov. Zabávali sme sa tiež pri súťaži, v ktorej išlo o vytvorenie čo najdlhšej reťaze zo šiat, a tak sme zo seba vyzliekali najrozmanitejšie veci. Na záver sme mali urobiť pyramídu zo smetí, v rámci jednej disciplíny sme vyupratovali celé ihrisko.

Nasledovalo vyhodnotenie a trieda s najväčším počtom bodov (1. B) vyhrala cukríky a detské šampanské. No aj ostatní dostali za snahu a usilovnosť sladké odmeny. Už teraz sa tešíme, keď aj my budeme môcť "krstiť" nováčikov. Tomu sa hovorí sladký študentský život. Ďakujeme zaň spolužiakom a, samozrejme, aj organizátorom Smile.

Veronika Běčáková, študentka 1. D triedy

Fotogaléria: Marek Ratvaj, študent 3. B triedy

Last Updated ( Thursday, 13 October 2011 17:17 )