Profesorom išlo o česť PDF Print E-mail
Sunday, 11 December 2011 21:41

Prvá decembrová streda sa na Gymnáziu Leonarda Stöckela niesla v znamení Mikulášskeho volejbalového turnaja. Na palubovke školskej telocvične sa zišli zástupcovia každej triedy, aby prebudili v sebe športového ducha a ukázali svoje hráčske umenie.

Zápasy sa hrali v štyroch skupinách po štyri družstvá. Do semifinále sa chcel pochopiteľne prebojovať každý, a preto boli súboje veľmi vyrovnané. Pozornému divákovi nemohli ujsť vskutku zaujímavé kúsky niektorých účastníkov volejbalového zápasu. "Pre mňa bola jednou z kurióznych hier tá, keď protihráči nedokázali desaťkrát za sebou spracovať podanie jednej zo študentiek a stav bol 10:0," podelil sa so svojimi pocitmi jeden z divákov.

Po vyraďovacích zápasoch sa do semifinále prebojovali víťazi z každej skupiny. O postup do finále vyradili hráči 3. E triedy súperov z 2. E a do boja o tretie miesto po prehre so 4. A sa dostala 3. C. Bitku o bronzovú priečku nakoniec prehrali hráči 3. C, ktorých zaslúžene porazila s väčším nasadením hrajúca 2. E.

Divák si mohol vychutnať kvalitný finálový zápas. Obe triedy prechádzali víťazne od zápasu k zápasu, no niekto tento boj musel prehrať. Volejbalisti 4. A, na ktorých sa v značnej miere podpísala únava, podľahli hráčom 3. E, ktorí sa tešili zo zisku prvého miesta. "Víťazi vyzývajú na súboj profesorov telocvikárov," ozval sa hlas v mikrofóne, a tak profesori v zostave Mgr. M. Ondrušek, Mgr. P. Čegiň a PaedDr. J. Stankovič museli hájiť česť profesorského zboru. Svojím výkonom dokázali, že sa od nich študenti ešte majú čo učiť.

"Myslím si, že po organizačnej stránke bolo podujatie vynikajúco zvládnuté, taký veľký volejbalový turnaj sa v našej škole ešte nekonal. Dodržiaval sa aj časový harmonogram. Po športovej stránke bolo vidieť, že aj dievčatá sú platnými hráčkami a semifinálové a finálové zápasy boli už na slušnej športovej úrovni, mali dramatickosť. A posledný zápas vyhral, samozrejme, najlepší (smiech)," skonštatoval po výhre nad lídrami tohtoročného turnaja Mgr. M. Ondrušek. K jeho slovám sa pridali aj účastníci turnaja, ktorým sa taktiež páčila organizácia a za tento turnaj úprimne poďakovali.

Organizátori turnaja, ktorými boli študenti 3. D, boli radi, že všetko dobre dopadlo a nikto sa nezranil. Ich spokojnosť bola očividná aj z ich reakcií. "Sme radi, že aj v dnešnej dobe sú študenti ochotní zapáliť sa pre šport a urobiť niečo pre seba a svoje zdravie. Ďakujeme profesorom, ktorí nám organizačne alebo  v úlohe rozhodcov pomohli, a tiež študentom, ktorí svojou hrou a povzbudzovaním urobili tento turnaj uvoľneným, príjemným a vydareným."

Patrícia Džundová, študentka 3. D triedy

Foto: Barbora Micheľová, študentka 3. D triedy

Last Updated ( Friday, 16 December 2011 09:12 )