Lyžiarsky výcvik (2. C, 2. E) PDF Print E-mail
Friday, 03 February 2012 20:57

V pondelok 23. januára 2012 o 7.30 ráno sa 51 študentov GLS začalo schádzať pred budovou školy, aby sme spolu s profesormi mohli úspešne odštartovať lyžiarsky výcvik.

Plní očakávaní sme nasadli do autobusu a po absolvovaní nenáročnej cesty vystúpili v rozprávkovo krásnom prostredí, ktoré nesie názov Ždiar. Po rozdelení izieb sme sa vybalili a v našej jedálenskej aj spoločenskej miestnosti sme dostali ďalšie pokyny. Mohli sme sa tak úspešne prepraviť na svah do Ždiarskej Strednice. Tam nás naši profesori rozdelili podľa našich lyžiarskych schopností do 4 skupín.

Prvú skupinu tvorili tí najskúsenejší z nás pod vedením pána profesora RNDr. M. Sendeka. V druhej skupine boli menej skúsení lyžiari na čele s pani profesorkou Mgr. M. Harčaríkovou a v tretej skupine sme sa nachádzali my "najskúsenejšie" nelyžiarky pod vedením pána profesora Mgr. P. Čegiňa. Štvrtú skupinu tvorili snowboardisti na čele s pánom profesorom Mgr. M. Ondrušekom.

Zatiaľ čo prvá a druhá skupina testovala svoje zručnosti na svahu, my nelyžiari a pár snowboardistov sme si osvojovali základné postavenie a obraty na lyžiach a snowboardoch. Po krátkom dvojhodinovom zoznamovaní sa so svahom sme sa vrátili do penziónu Ždiar a po chutnej večeri sme si vypočuli svoj prvý rozkaz od skvelého vedúceho kurzu Mgr. M. Ondrušeka.

Na druhý deň sa od nás oddelila prvá skupina lyžiarov a skupina snowboardistov, ktorí už boli pripravení na náročnejšie svahy v Bachledovej doline. Na nás a druhú skupinu čakalo zdolávanie svahov v Strednici.

V utorok večer nás svojím programom pobavila 2. C trieda. Oddychovali sme, lebo v stredu nás čakalo doobedňajšie lyžovanie, poobedňajší oddych, super prechádzka obohatená výdatnou guľovačkou a večerný program 2. E.

Vo štvrtok nadišiel deň "D" pre nelyžiarky, ktoré sa museli popasovať rovnako ako aj druhá skupina so svahmi v Bachledovej doline. Bol to celkom zdlhavý deň, nadišla prvá skutočná únava a pre niektorých aj prvé skúsenosti s lanovkou, pri ktorých nám veľmi dobre asistovali lyžiari z prvej skupiny. Keď sme si po návrate do penziónu oddýchli, navečerali sa a vypočuli si rozkaz, nasledoval večerný program, v ktorom nás výborne zabávali naši profesori a pán doktorSmile.

V piatok nás už v "Bachledke" čakali preteky, ktoré sa vydarili nielen vďaka počasiu, ale aj vďaka perfektne postavenej trati. V tento slnečný deň sme si naozaj vychutnávali čaro lyžovania a krásnej prírody.

Večer v penzióne sme sa popasovali s malou vedomostnou súťažou, ktorá súvisela s každovečernými prednáškami. Zúčastnili sme sa netrpezlivo očakávaných výsledkov pretekov a udeľovania cien. A keďže sme počas celého týždňa "sekali dobrotu", za odmenu sme si užili rozlúčkovú diskotéku a predĺženú večierku.

V sobotu o 9.00 hod. sme boli pripravení na cestu domov. Vrátili sme sa v poriadku bez ujmy na zdraví, len ako to už v deň príchodu býva so sklesnutou náladou, že už je to všetko za nami. A aj keď tie "najväčšie" poďakovania zazneli už v piatok, ešte raz v mene všetkých ďakujeme našim profesorom Mgr. M. Harčaríkovej, RNDr. M. Sendekovi, Mgr. P. Čegiňovi a Mgr. M. Ondrušekovi za skvelú organizáciu, chuť a trpezlivosť dotiahnuť to s nami do takého úspešného konca. Pretože na tieto chvíle sa len tak ľahko nezabúdaSmile.

Soňa Trojanová, študentka 2. E triedy

Foto: Simona Čech-Špirková, študentka 2. E triedy

Last Updated ( Wednesday, 07 March 2012 17:19 )