Gymnazisti kraľovali tanečnému parketu PDF Print E-mail
Friday, 10 February 2012 23:12

Druhý februárový deň bol pre mnohých študentov posledným dňom pracovného týždňa, no pre 280 študentov a pedagógov Gymnázia Leonarda Stöckela to bol aj deň, keď sa "hodili do gala"a zavítali do obecného domu v Zborove. Gymnaziálny ples sa niesol v duchu tradícií a bol už 36. gymnaziálnym plesom v histórii školy. Študentov a profesorov vítal v sále kolektív 3. E triedy - tohoroční organizátori plesu. "Stretávali sme sa približne tri mesiace, aby sme všetko pripravili do posledných detailov. Je za tým veľa námahy, preto dúfame, že všetko pôjde podľa plánu, hostia sa budú zabávať a odchádzať s úsmevom na tvárach, " vyjadrila sa jedna z organizátoriek plesu.

Ples otvorili úvodným tancom tanečníci zo 4. D a celým večerom nás sprevádzala dvojica moderátorov Slávka Exnerová (3. E) a Peter Jacenko (3. E). Pán riaditeľ RNDr. Marcel Tribus krátkym prejavom, privítaním a slávnostným gestom prestrihnutia stuhy oficiálne otvoril ples a tanečná zábava sa začala. Parket sa zaplnil tanečníkmi tradične v podobe učiteľského tanca s hudobným doprovodom skupiny Problem.

Tento rok hostilo GLS aj poľských študentov a učiteľov z družobnej školy v meste Muszyna. "Veľmi sa mi páči, že sa viete všetci spolu tak dobre zabaviť, chlapci tancujú s dievčatami, učitelia so študentmi. U nás to tak nie je. Je príjemné sa plesu zúčastniť," uviedla jedna z poľských študentiek.

Ku gymnaziálnemu plesu nechýbal ani bohatý kultúrny program. Predstavil sa tanečný folklórny súbor Tarka, študenti z Muzika klubu spríjemnili chvíle svojím spevom a inštrumentálnou hrou, štvrtáci predviedli krátky výber toho najlepšieho zo stužkových slávností a čerešničkou na torte bola školská hudobná skupina Punk.

O tom, že študenti GLS nie sú len dobrými študentmi, ale aj rovnako dobrými tanečníkmi presvedčili Stanislava Serečunová (4. A) a Martin Juríček (4. B), ktorí sa zaslúžene stali kráľovnou a kráľom tohto ročníka plesu.

O polnoci sa žrebovala aj tombola, z ktorej sa tešili výhercovia tak z radov študentov, ako aj z radov učiteľov. Vďaka štedrým sponzorom si hostia mohli odniesť naozaj zaujímavé, v niektorých prípadoch aj cenné vecné dary.

Nadránom sa už všetci hostia poberali domov a srdečne ďakovali za príjemný večer. To potvrdila aj Mgr. M. Harčaríková: "Tohtoročný ples bol veľmi vydarený, najmä atmosféra bola uvoľnená a všetci sa zabávali." Organizátori odprevádzali hostí a boli spokojní, že sa všetko vydarilo. Ich reakcie hovoria za všetko. "Ples dopadol nad naše očakávania. Sme radi, že sa našim hosťom dnešný večer páčil a odchádzali spokojní. No nie je to len naša zásluha. Veľká vďaka patrí aj Mgr. J. Karahutovej, RNDr. M. Sendekovi a Mgr. Š. Matiašovi, lebo nám boli ochotní so všetkým pomôcť, promptne poradiť a všetko premyslene zorganizovať."

Patrícia Džundová, študentka 3. D triedy

Foto: Simona Dolhá, študentka 3. E triedy a Peter Jacenko, študent 3. E triedy

Last Updated ( Thursday, 23 February 2012 18:27 )