2. reprezentačný ples GLS 2012 PDF Print E-mail
Written by Alena Gombošová   
Thursday, 16 February 2012 22:21

     Tradícia sa stáva tradíciou vďaka opakovanej činnosti, ktorá je taká výnimočná, že opakovaná byť musí...

     Reprezentačný ples našej školy sa stal tradíciou 11. februára 2012, keď sa po druhýkrát otvorili pomyselné brány tejto krásnej udalosti. Nablýskaná podlaha Bociankomplexu a stovka krásne upravených žien a mužov si v tento večer užívala hrejivé čaro pretancovanej noci.

     Galantnosť pána riaditeľa k všetkým ženám v podobe ruže hneď pri vstupe do sály bola veľmi príjemná. Veselé tváre a honosné róby prichádzajúcich profesorov a priateľov školy nám prezrádzali, že šaty, účesy a úsmevy sa nechávajú zamknuté doma len dovtedy, kým nepríde správna príležitosť. A tento ples príležitosťou bol. Táto výzva urobila z našich profesoriek - organizátoriek bojovníčky, ktoré nevzdali boj s nedostatkom času i potrebou doladenia množstva zdanlivo nepodstatných detailov. Veľkosť ich úspechu sa iste môže rovnať veľkosti nimi vydanej energie, ktorá sa pretavila do čarovnej noci plnej zábavy, priateľstva, hudby a tancujúcich ľudí, ktorí sa prišli zabaviť a odreagovať sa od každodenného stereotypu. Môžem s radosťou potvrdiť, že všetci odchádzali domov nad ránom s úsmevom na tvári a s iskierkou v oku, že prídu aj na budúci rok.

     Gymnázium L. Stöckela nás dlhodobo presviedča o svojej všestrannosti vo vzdelávaní, vychovávaní, organizovaní rôznych akcií, ale aj schopnosti prekvapovať (v dobrom zmysle slova) zo dňa na deň. Ukazuje talenty v tom správnom svetle, dovoľuje predstaviť nadanie svojich žiakov na rôznych udalostiach, presviedča, že naši profesori niesú zdatní len vo vyučovacom procese, ale aj iných činnostiach. "Pestuje" a "stavia", hľadá v ľuďoch a dáva ľuďom to najlepšie zo svojej ponuky - tak ako aj počas tohto plesu.

     Hovorí sa, že treba robiť úžasné veci, na tie budú potom ľudia pamätať pre ich výnimočnosť. Verím, že tento večer ostane vo vnútri každého návštevníka, ktorý si počas plesu mohol vychutnať skvelú zábavu, program v podaní našich talentovaných spolužiakov, do duše vraviaci príhovor pána riaditeľa, prekvapenie večera v podaní speváčky Katky Koščovej, cennú tombolu i nekončiacu tanečnú zábavu až do skorého rána.

     Poďakovanie patrí vedeniu školy za podporu pri organizovaní tejto priekopníckej myšlienky a tiež organizátorkám PhDr. A. Čepigovej, PaedDr. J. Guľovej, PhD. a Mgr. J. Leškovej za ich invenciu, kreativitu a trpezlivosť.

     Na zdravie o rok!

        Dominika Ščuroková, študentka 4. B triedy 

Foto: Mgr. Peter Čegiň

Last Updated ( Thursday, 08 March 2012 16:09 )
 
Valid XHTML & CSS | Template Design ah-68 | Copyright © 2009 by Gymnázium L. Stöckela
Správca: Mgr. Ján Miškanin