Študentky GLS uspeli viacnásobne v krajskom kole dejepisnej olympiády PDF Print E-mail
Wednesday, 25 April 2012 18:24

Študentov najviac poteší dobré ohodnotenie. Pocit víťazstva je však ešte lepší. Študentky GLS Katarína Mochnacká a Nikoleta Kotvanová sme sa 13. 4. 2012 dostavili na pôdu Metodického centra v Prešove a zúčastnili sa tak už 4. ročníka dejepisnej olympiády. Práve mimoškolskou aktivitou a záujmom študentov sa stávajú z mladých ľudí odborníci. Nikdy preto nie je neskoro začať sa učiť, a hlavne nikdy nie je na škodu niečo nové sa naučiť, či už z prezentácií spolusúťažiacich, či preskúšaním si vedomostí v teste. Práve preto si myslíme, že po mesiacoch tvrdej práce sme dosiahli nielen ocenenie a úspech, ale aj množstvo skúseností, ktoré využijeme na vysokej škole a možno aj v budúcom povolaní. Vyplatilo sa a účasť v súťažiach odporúčame aj ostatným.

Súčasťou nášho preskúšania bol test pozostávajúci z 50 otázok, ale aj obhajoba vlastnej práce. V kategórii A som získala krásne 3. miesto s témou z regionálnych dejín o Jánovi Andraščíkovi a len o rozdiel šiestich bodov neprekonala minuloročného šampióna Slovenska, ktorý sa umiestnil prvý.

Nikoleta Kotvanová, ako jedna z najmladších účastníkov, postupuje do celoslovenského kola, ktoré sa uskutoční 27. 4. 2012 a to na základe úplného víťazstva vo svojej kategórii s témou Trianonská zmluva. Počas celej prípravy nám odborní konzultanti PhDr. Anna Šimová a Mgr. Štefan Matiaš pomáhali a priviedli nás k víťazstvu. Za ich pomoc im ďakujeme a Nikolete držíme palce.

Katarína Mochnacká, študentka 3. D triedy

Last Updated ( Wednesday, 25 April 2012 18:44 )