Boli sme tam! PDF Print E-mail
Written by Alena Gombošová   
Tuesday, 01 May 2012 18:23

     Každý má nejaký sen a túžbu dosiahnuť ho. Nám študentom Gymnázia L. Stöckela sa určite splnil. V čase od 21. - 28. marca 2012 sme totiž luxusným autobusom FC Barcelona boli na cestách naprieč Európou. Mali sme tak možnosť uvidieť a navštíviť hneď niekoľko svetových metropol.

     Koľko ľudí, toľko chutí. Chutilo nám určite. Francúzi nám ponúkli svoje umenie ľahkých raňajok, čomu sme boli po 26 hodinách cesty povďační. Aj v čínskej štvrti Londýna si niektorí prišli na svoje. Thajskou kuchyňou sme zakončili štvrtý deň a pravú belgickú čokoládu sme s nadšením nakupovali vo veľkom. Kéďže sme mali plno síl, mohli sme sa naplno venovať nášmu programu. A ten bol pomerne pestrý. Veď stihnúť prejsť Paríž za jeden deň, Londýn a okolie za tri dni a Brusel za deväť hodín, tak to chce zápis do Guinessovej knihy rekordov. Keď si však človek predstaví zdĺhavé a nezáživné hodiny strávené v múzeách či iných galériách, určite to nebol náš prípad. Ide totiž o to, že prehliadky boli nastavené flexibilne, prispôsobené našim nárokom. Mali sme tak možnosť rozdeliť sa do menších skupín a každý si doslova prišiel na svoje. Vyjadrenie účastníka: "Nadmieru to splnilo moje očakávania, " len potvrdzuje tento fakt. Taktiež mnohí dodávali: "Určite sa tam chcem ešte vrátiť."

     Čo sme sa naučili? Išlo o poznávací výlet a my len dodávame: Kto by sa nechcel učiť tak, aby mal učivo priamo pred sebou? Navštívili sme najznámejšie stavby sveta - Eiffelovu vežu, Víťazný oblúk, Big Ben, Westminster Abbey, Buckinghamský palác, London Eye, katedrálu v Elly, budovy Cambridgskej univerzity, Európsky parlament a Atómium. Prešli sme sa po Champs-Élysées, štvrtiach v Londýne i anglickom vidieku a vyskúšali belgické metro. Najväčšie senzácie však u nás vyvolala návšteva britských múzeí - Natural History Museum a British Museum. Odkazujeme, že je to to najlepšie, čo pre študenta mohli vytvoriť. Kým niekde sú zvyknutí na mechanické zapamätávanie si, tam bolo bežným javom ísť do múzea, sadnúť si k exponátu a písať si tak poznámky. Práve tento spôsob vzdelávania nás zaujal. Prestávky trávili študenti na trávnikoch a my sme na tú krátku chvíľu splynuli s nimi a nadviazali nové priateľstvá. "Ľudia si tam vážia to, čo majú a sú tolerantní," vyjadrila svoje pocity jedna zo zúčastnených. Môžeme si teda povedať, že sme tam nielen boli, ale mnoho sme aj získali.

     Ďakujeme našim pedagógom - PhDr. A. Čepigovej, Mgr. J. Štalmachovej, Mgr. M. Lizoń i nášmu p. riaditeľovi RNDr. M. Tribusovi za možnosť stráviť pár dní za hranicami (všedných dníSmile).

 

Katarína Mochnacká, študentka 3. D triedy

 

Last Updated ( Wednesday, 02 May 2012 14:37 )
 
Valid XHTML & CSS | Template Design ah-68 | Copyright © 2009 by Gymnázium L. Stöckela
Správca: Mgr. Ján Miškanin