GLS - škola spolupracujúca s UNICEF PDF Print E-mail
Written by Alena Gombošová   
Wednesday, 23 May 2012 11:20

Týždeň Modrého Gombíka 14. 5. - 20. 5. 2012

     UNICEF: je poprednou organizáciou, ktorá z vyzbieraných peňazí v Zimbabwe zaisťuje prístup k bezpečnej pitnej vode, dodáva prostriedky potrebné na jej čistenie a stará sa o propagáciu hygieny a zlepšenie sanitácie. Vodno-sanitačné programy zaisťuje UNICEF popri očkovaní, registrácii novorodencov, vzdelávaní a programoch prevencie detskej kriminality a prevencie HIV/AIDS.

V mnohých oblastiach afrického Zimbabwe, ale aj v iných krajinách, nie je voda vhodná na pitie. Keďže tu však inú vodu nemajú, používajú ju na varenie a pitie. Znečistená voda (či už biologicky alebo chemicky) spôsobuje silné hnačkové ochorenia, ktoré telíčka detí odvodnia a vysilia a nezriedka majú za následok smrť. V Zimbabwe umiera na hnačkové ochorenia až 12 % živonarodených detí, najviac sú ohrozené deti, ktoré majú menej ako 5 rokov. Ďalšie deti majú pre nedostatok pitnej vody zhoršenú kvalitu života.

Tak ako každý rok, aj teraz sme sa študenti Gymnázia L. Stöckela rozhodli svojou troškou pomôcť zlepšiť situáciu v Zimbabwe a byť solidárni s tými, ktorí to najviac potrebujú. Ako dobrovoľníci zapojení do finančnej zbierky týmto ďakujem všetkým, ktorí sa rozhodli prispieť.

Mgr. Jana Lešková

  

Last Updated ( Thursday, 07 June 2012 14:41 )
 
Valid XHTML & CSS | Template Design ah-68 | Copyright © 2009 by Gymnázium L. Stöckela
Správca: Mgr. Ján Miškanin