Dobrý štart na GLS PDF Print E-mail
Saturday, 15 September 2012 19:43

Minulý týždeň (pre vás možno ničím zvláštny) odštartoval dlhú cestu poznávania a vzdelávania študentom 1. ročníka na Gymnáziu L. Stöckela.

Dolný Smokovec a hotel Autis sa stali počas dvoch turnusov uskutočnených od 4. - 8. septembra 2012 miestom hier, smiechu a poznávania nových ľudí. O sled týchto udalostí sa starali animátori z organizácie Wachumba so sídlom v Martine, ktorí sa každoročne zapájajú do spoznávacích výletov či táborov tohto typu v rámci celého Slovenska. Toto príjemné zoskupenie "dozorcov" sa stalo po krátkej chvíli skôr spoločníkom, ktorého naši študenti vyhľadávali aj mimo hier či povinného programu. Z našich nádejných prvákov sa im vďaka skúsenostiam z predošlého ročníka podarilo dostať na povrch kreativitu a zmysel pre tvorivosť, ktoré budú môcť využívať počas ďalších štyroch rokov štúdia.

Naši študenti sa okrem iného obohatili o nové, kladné pohľady a názory na nový kolektív a svojich spolužiakov či spolusediacich začali vnímať ako spoločníkov počas svojej dlhej a zrejme neľahkej cesty vzdelávania a dospievania. Nádherné prostredie (s Tatrami akoby vyloženými na dlani) tvorilo ideálne podmienky na hry v okolitej prírode či menšie prechádzky, ktorým sa nikto nevyhol. V tomto prípade bola obhliadka blízkeho mestečka Starý Smokovec len prínosom. Všetky hry totiž sprevádzali vedomostné súťaže a kvízy, ktoré mali dopomôcť prvákom ku kvalitnému štartu a následnej príprave na štúdium na novej škole po dlhom dvojmesačnom oddychu.

Prekvapením pre vás asi nebude ani finálna odozva tohto výletu. Tá vylučuje akékoľvek negatívne postoje či dojmy a zhŕňa len pozitívne myšlienky. Na ne budú študenti Gymnázia L. Stöckela spomínať celé študentské, aj "poštudentské" časy iste len v dobrom.

Hedviga Michalovová, študentka 1. D triedy

Last Updated ( Tuesday, 11 December 2012 00:22 )