Umenie sa nebifľuje PDF Print E-mail
Written by Alena Gombošová   
Sunday, 23 September 2012 16:20

     Stanislaw Kmiecik má za sebou vyše dvesto výstav a jeho obrazy kolujú po celom svete. Nikdy neštudoval umenie a aj napriek tomu je slávny. To, že nemá ruky, ho v tom nebrzdí. Na vernisáž v Poľsko-slovenskom dome dňa 11. septembra 2012 prilákal aj študentov GLS. Mladí ľudia tak zažili iný pohľad na umenie.

     Súčasťou podujatia bola aj ukážka tvorby - nohami nakreslil obraz suchým pastelom, konkrétne most. Ten má podľa neho symbolizovať spojenie našich národov, ale aj ľudí s hendikepom a zdravých. Jeho diela sú zväčša realistické, hlavným námetom je príroda. Maľovať začal už v piatich rokoch a neprestáva, práve naopak. Podľa slov jeho manželky Moniky ho láka aj "sochárčina". Expozícia bude trvať do 2. októbra 2012 a Badejovčania tak majú dovtedy možnosť vidieť a dokonca aj zakúpiť si jeho obrazy, čím podporia úniu A.M.U.V. (Artysti malujaci ustami i nogami).

     Zvedavosť študentov seminára Dejiny Umenia s Mgr. S. Kollárovičovou a ukážka tvorby vypovedali o celkovo príjemnom dojme z popoludnia. Potešil však najmä nenútený spôsob výučby umeniaSmile.

 

Katarína Mochnacká, študentka 4. D triedy

 

Foto: Denisa Hvizdová, študentka 4. E triedy

Last Updated ( Tuesday, 25 September 2012 14:39 )
 
Valid XHTML & CSS | Template Design ah-68 | Copyright © 2009 by Gymnázium L. Stöckela
Správca: Mgr. Ján Miškanin