Imatrikulácia PDF Print E-mail
Written by Alena Gombošová   
Sunday, 14 October 2012 19:49

     Tradičný krst prvákov nesmel chýbať ani v tomto školskom roku. Tentoroz sme už ako druháci pripravovali pre našich mladších spolužiakov netradičné privítanie v našej škole. Dobre sme si pamätali na našu imatrikuláciu a pevne sme sa rozhodli, že tradícii ani my nezostaneme nič dlžní. Poctivo sme sa nachystali, nakúpili sme samé zaujímavé prísady, ktorými sme plánovali "ozdobiť" tohtoročných prvákov. Menovky a ochranné igelity pravdaže nesmeli chýbať.

     V ten piatok sme boli celý deň akísi nesústredení a vyučovanie nám plynulo o niečo pomalšie než zvyčajne, keďže sa mnohí z nás už tešili na poobedie. Pri obede v jedálni sme videli zvedavé tváre prvákov vypytujúcich sa, čo s nimi bude. V rámci triedneho tajomstva sme im však nič neprezradili.

     O druhej hodine sme sa zhromaždili na ihrisku, najprv všetky druhácke triedy, ktoré si chystali pomôcky - tašky plné rôznofarebných sprejov, konfety, fľašky laku na vlasy, rúže a ceruzky na oči a ďalšie zaujímavé veci. Keď na ihrisko prišli prváci, dostali od nás menovky s vlastnoručne vymyslenými prezývkami a rúžmi sme ich na líčka pekne označkovali. Kým ešte nič netušili, lepiacou páskou sme ich obalili do jednej kôpky, aby sa nám neroztrúsili a "zdobenie" sa mohlo začať.

     Všetci druháci nadšene zasypávali prvákov zmesou rozličností, a tak prváci len pišťali a s náramnou usilovnosťou sa pokúšali pretrhnúť pásku, čo ich držala pohromade. Nakoniec sa im to aj podarilo a rozutekali sa kade ľahšie. Keď moderátori požiadali všetkých, aby sa zhromaždili, lebo nastal čas súťaže, konečne sme si mohli obzrieť naše dielo. Nuž, ale ani my sme nevyzerali práve najlepšie. V športovom zápolení poniektorí z nás výzorom zapadli medzi tých najmladších.

     Ako každý rok, aj tentoraz sa skladal slávnostný sľub, ktorí prváci potvrdzovali svojimi podpismi. Nasledovali súťaže prichystané jednotlivými druháckymi triedami. Každá mala dozorcov kontrolujúcich dodržiavanie pravidiel a k dispozícii bola aj päťčlenná porota vyslancov z každej triedy, ktorej úlohou bolo porovnať a ohodnotiť výkony prváckych tried. Aj napriek množstvu "ozdôb", ktorými sme prvákov "pokrstili", športový duch ich neopustil a nadšene sa snažili o prvenstvo v súťažiach - aj v tých najneobyčajnejších disciplínach ako napríklad lúhovanie studeného čaju bez pomoci rúk, lízanie medu z fólie či šľahanie vaječných bielkov. Na záver sa, samozrejme, uskutočnila "upratovacia disciplína", po ktorej sme znovu spoznali naše ihrisko.

     Tohtoročná imatrikulácia dopadla veľmi dobre, zabavili sme sa tak my druháci, ako aj naši mladší kamaráti. Nechýbala dobrá nálada, smiech, zábava a nezabudnuteľné spomienky.

     Ďakujeme všetkým spolužiakom i našim triednym profesorom, hlavne p. profesorovi Mgr. Š. Matiašovi, ktorý držal celé popoludnie taktovku v rukeSmile.

Veronika Běčáková, študentka 2. D triedy

Fotogaléria: Martina Vašková, študentka 2. A triedy

Last Updated ( Tuesday, 11 December 2012 00:25 )
 
Valid XHTML & CSS | Template Design ah-68 | Copyright © 2009 by Gymnázium L. Stöckela
Správca: Mgr. Ján Miškanin