Halový turnaj vo futbale žien PDF Print E-mail
Friday, 14 December 2012 23:20

V utorok 11. decembra 2012 sa v športovej hale Mier konal Halový turnaj vo futbale žien o pohár riaditeľa Gymnázia Leonarda Stöckela. Na turnaji sa zúčastnilo deväť škôl, z toho dve školy zo zahraničia, konkrétne z Poľska. Tímy boli rozdelené do troch skupín a hralo sa systémom štyri hráčky a jedna brankárka. Dĺžka jedného zápasu bola pätnasť minút.

Na treťom mieste sa umiestnili dievčatá z poľskej Muszyny, druhé patrilo hráčkam zo Spojenej školy Juraja Henischa a reprezentantky GLS si vybojovali prvé miesto. "Podarilo sa nám streliť osem gólov a inkasovali sme jeden v zápase s Poľskom," vyjadrila sa kapitánka Lívia Kuľková. Okrem tradičných spoločenských ocenení boli odovzdané aj individuálne ocenenia. Cenu najlepšej strelkyne si prevzala Jana Mišeková zo SŠJH. Dve ocenenia získali hráčky GLS - najlepšou hráčkou bola Natália Koščová a najlepšia brankárka Lívia Kuľková. Keďže to bol ženský turnaj, nemohla chýbať ani MISS turnaja, ktorou sa stala hráčka z Muszyny.

Poďakovanie patrí učiteľom z GLS - Mgr. R. Kicovi a Mgr. M. Ondrušekovi za organizáciu turnaja, Ing. F. Kuľkovi za pomoc s realizáciou podujatia a zvlášť trénerovi Mgr. M. Fabiánovi, ktorý nás svojimi radami priviedol k úspechu. Čakajú nás Okresné majstrovstvá vo veľkom futbale a veríme, že to poctivými tréningami dotiahneme čo najďalej.

Michaela Gurská, študentka 1. A triedy

Foto: Martina Vašková, študentka 2. A triedy

Last Updated ( Thursday, 10 January 2013 16:38 )