3. reprezentačný ples GLS PDF Print E-mail
Written by Alena Gombošová   
Sunday, 17 February 2013 21:28

     V piatok 8. februára 2013 sa v priestoroch Závodnej jedálne JAS konal v poradí už tretí ročník reprezentačného plesu Gymnázia Leonarda Stöckela. O tom, že porekadlo "do tretice všetko dobré" prinieslo svoje ovocie, netreba vôbec špekulovať. Dámy v krásnych róbach, páni v oblekoch. Každý si dal záležať na tom, aby vyzeral čo najlepšie. Dámam bola hneď pri príchode do sály venovaná ruža ako symbol lásky a nehy.

     Pýtate sa, v akom duchu sa niesol tretí reprezentačný ples Gymnázia Leonarda Stöckela? Úvod patril slávnostnému príhovoru zástupcu riaditeľa Gymnázia Leonarda Stöckela doktorovi Vladimírovi Savčinskému. Študentky štvrtého ročníka sa predstavili v úvodnom tanci, ktorý mnohých príjemne prekvapil. Hudba úvodného tanca nebola totiž štandardná, ale ľudová, a otváracia choreografia v krojoch bola veľkolepým spestrením plesu. Neopakovateľnú tanečnú atmosféru dotvárala hudobná kapela Montana Band. Hneď prvý tanec, viedenský valčík, pritiahol na parket všetkých prítomných. A tak to bolo počas každého tanečného kola. Ľudia neváhali, zabávali sa a tancovali, aby sa s fašiangovým obdobím dôstojne rozlúčili.

     Program 3. reprezentačného plesu bol rozdelený do troch blokov. V prvom bloku sme mali možnosť vidieť recitačné pásmo v podaní študentov 4. B triedy s hudobným sprievodom Kataríny Palubovej (2. A). Piesňou Vzpomínka sa predstavili Denisa Jesenská (3. D), Andrea Potičná (3. D) a Katarína Palubová (2. A). Nasledovalo sláčikové kvinteto. V ňom sa so skladbou Hallelujah predstavili talentované študentky Katarína Šinaľová (3. B), dvojičky Tamara a Tatiana Baňkové (3. D), Nikola Remetová-Adamková (1. C) a Anna Martičková (3. C). Záver prvého bloku patril dvojici bývalých študentov Gymnázia Leonarda Stöckela Jozefovi Kalapáčovi a Jaroslavovi Ondečkovi, ktorí sa predstavili hrou na husle a klavír.

     Druhý blok programu otvorila tancom showdance tanečná skupina Aidalugroove dance. Pieseň Fix you zaznela v podaní Kataríny Palubovej a Denisy Jesenskej. Spoločenské latinskoamerické tance predviedli Viera Korytková a Martin Hankovský. S nádherným klavírnym duom sa predstavili súrodenci Katarína Zubríková (2. D) a Tomáš Zubrík (1. A). Druhý blok programu vyvrcholil spevom piesne Jar of hearts v podaní Evy Sabolovej (1. E).

     Pozvanie vystúpiť na 3. reprezentačnom plese prijala aj hudobná skupina Yelllowe. Patril jej celý tretí vyše 30-minútový blok programu. Prítomní si ich hudobné číslo nepozreli len spoza stolov. Aj počas ich hudobného čísla sa prišli ľudia pozvŕtať na tanečný parket, čo Yelllowe ocenili aj prídavkom.

     Tombola prišla na rad krátko po polnoci. Pripravených bolo vyše 60 cien a každý bol so svojou vyžrebovanou cenou spokojný. Niektorí mali šťastia viac, iní menej. Po tombole mala réžiu v rukách kapela Montana Band, ktorá hrala do skorých ranných hodín.

     3. reprezentačný ples sa vydaril. Ľuďom sa z neho odchádzať nechcelo. Úsmev na tvárach prítomných hostí, dobrá nálada a vždy zaplnený tanečný parket sú toho jasným dôkazom. Poďakovanie za jeho prípravu a organizáciu patrí Mgr. Jane Leškovej, PaedDr. Jane Guľovej, PhD. a PhDr. Alene Čepigovej. Vynaložili veľa úsilia a námahy, aby pripravili krásny program s prvkami recitácie, spevu, tanca a hudby. Nech im toto zapálenie vydrží aj pri organizovaní 4. ročníka reprezentačného plesu Gymnázia Leonarda Stöckela, na ktorý sa všetci tešíme v roku 2014.

     V závere len dodám, že porekadlo "do tretice všetko dobré" sa tak, ako odznelo v úvode, naplnilo do bodky. Hovoreným slovom ples nezištne sprevádzali Katarína Čudejková a Stanislav Petrič, bývalí absolventi školy.

     Na zdravie o rok!

 

 Stanislav Petrič, bývalý študent GLS

 

Fotogaléria: Kristína Hriceňáková, študentka 1. D triedy

 

 

Last Updated ( Monday, 25 March 2013 16:33 )
 
Valid XHTML & CSS | Template Design ah-68 | Copyright © 2009 by Gymnázium L. Stöckela
Správca: Mgr. Ján Miškanin