Plavecké talenty na mestskej olympiáde a výzva pre nových PDF Print E-mail
Written by Alena Gombošová   
Monday, 25 March 2013 10:50

     V druhý jarný deň 21. marca 2013 usporiadalo Gymnázium L. Stöckela v spolupráci so sponzormi a mestskou plavárňou plavecké preteky pre žiakov stredných škôl i mladých iniciatívnych plavcov, ktorí trénujú pod vedením PaedDr. J. Stankoviča.

     Slávnostné otvorenie stretnutia sa konalo o 9.00 hod. za prítomnosti učiteľov GLS, ktorí boli súčasne aj rozhodcami. Po ňom nasledovala najväčšia rozplavba chlapcov (50 m kraul) a rozprúdila sa súťaživá atmosféra.

     V plaveckých pretekoch súperilo viac chlapcov (čo by mohlo byť pre dievčatá výzvou v budúcom školskom roku!). Plavci predviedli svoje umenie "lámania vody" v  obvyklých disciplínach ako 50, 100 a 400 m voľný spôsob, 100 m prsia, 100 m znak, 50 m motýlik a, samozrejme, v najviac obľúbenej štafete, ktorú toho roku veľmi tesne vyhrali opäť žiaci GLS pred Hotelovou akadémiou.

     Nechýbal ani fotograf M. Ratvaj, ktorý zachytával tie najlepšie "momentky" vo vode a v závere aj oceňovanie najlepších. Tohto roku sa nám okrem madailí a diplomov podarilo získať aj pekné vecné ceny, a to vďaka sponzorskej pomoci firiem Infotrend s.r.o., Deja care s.r.o. a Asics. Prekvapením boli sklené sošky rybiek pre najlepšieho plavca a najlepšiu plavkyňu, venované od riaditeľa GLS RNDr. M. Tribusa.

     Naším cieľom nebolo iba súťaženie, ale aj vzbudenie záujmu o tento šport medzi študentami. A tak vyzývame všetkých nadšencov, aj amatérov plávania, aby sa nebáli a ukázali svoje schopnosti. V Bardejove je veľa talentov, len ich treba rozvíjať. Povzbudzujeme vás všetkých, aby ste mysleli na svoje zdravie a športového ducha, či už rekreačne alebo výkonnostne. Tak nezabudnite využiť svoje možnosti!

Viktória Kundrátová, tudentka 4. C triedy

Last Updated ( Monday, 25 March 2013 11:12 )
 
Valid XHTML & CSS | Template Design ah-68 | Copyright © 2009 by Gymnázium L. Stöckela
Správca: Mgr. Ján Miškanin