USA, California, Cottonwood - Ivana Talárová PDF Print E-mail
Friday, 29 March 2013 17:13

Ahojte, zdravím vás z ďalekej Ameriky

Cottonwood, California, USA. Toto mesto bude mojim domovom ešte najbližších sedem mesiacov. No čo je teraz dôležitejšie, s mojou novou rodinou, spolužiakmi a v novej škole som strávila už skoro 3 mesiace. Vždy som vedela, a stále si myslím to isté, že nová hosťovská rodina je pre výmenného študenta najdôležitejšia. Ja som mala to šťastie, že si ma vybrala rodina, ktorá je milá, zábavná, pomáha a vysvetľuje mi veci, ktorým nerozumiem. Moja hosť mom, Laurie, pracuje 2 dni v týždni na pošte a ostatné dni sa venuje domácim prácam, alebo pomáha ako dobrovoľníčka v miestnom hasičskom zbore. Shawn, hosťovský otec, je hasič, čo je tu, v Californii veľmi dôležité povolanie, keďže je tu sucho väčšinu roka a požiare sú tu veľmi časté. Nové pre mňa bolo zvyknúť si na 2 sestry, pretože doma mám len brata. Katlyn oslávila začiatkom októbra 14-té narodeniny a Ally má 12. Aj keď sú obe mladšie, rozumieme si veľmi dobre. Členmi našej rodiny sú aj sliepky, mačky 5 psov a kôň.

Jeden z dôvodov na cestovanie, je okolité prírodné bohatstvo. Môj prvý výlet bol v Neďalekom národnom vulkanickom parku. Boli sme aj vo vulkanickej jaskyni, kúpali sme sa v horskom jazere a videla som môjho prvého chipmunka. Pár týždňov neskôr sme boli kempovať v Lassenskom Národnom Parku, keďže kempovanie je jedna z najobľúbenejších činností mojej rodiny. Počas 10 týždňov som stihla spoznať veľkú časť novej rodiny a zažiť aj pár vecí, ktoré ma výnimočne potešili. Jazdila som na koni, bola som v pravom americkom zábavnom parku a mala som tú najlepšiu americkú narodeninovú party so všetkým, čo k nej patrí, začo som mojej hosť rodine bola veľmi vďačná, lebo moje narodeniny boli len pár dni po príchode do USA.

Jeden výnimočný deň, ktorý na Slovensku nikto nezažije, bol Halloween. S mojimi sestrami a kamarátmi sme mali veľa zábavy a čo bolo pre nás najdôležitejšie, pri typickom "trick-or-treat" sme nazbierali kopu sladkostí.

Tak to je v skrátke asi všetko o mojej rodine a pár zážitkoch počas prvých týždňov ako výmenný študent USA.

15. 11. 2012

S pozdravom Ivana Talárová, študentka 3. A

Fotogaléria:

Last Updated ( Thursday, 04 April 2013 15:55 )