Premiéra v Olympiáde zo slovenského jazyka a literatúry PDF Print E-mail
Thursday, 13 March 2014 12:06

Dňa 7. februára 2014 sa dvaja naši gymnazisti zúčastnili krajského kola Olympiády zo slovenského jazyka a literatúry. Po víťazstve v školskom kole a usilovnej niekoľkomesačnej príprave v spolupráci s Mgr. E. Koščovou a PaedDr. Janou Guľovou, PhD. sa v sychravé piatkové ráno presunuli na Gymnázium J. A. Raymana v Prešove.

Súťaž pozostávala z dvoch častí. V prvej si museli stredoškoláci poradiť s náročným testom a následne transformovať text. V druhej časti porota preverila rečnícke schopnosti súťažiacich.

Gymnázium L. Stöckela vyslalo do tejto súťaže do kategórie A (3. - 4. ročník SŠ) Petru Rumanovú (3. E) a do kategórie B (1. - 2. ročník SŠ) Jakuba Čopáka (2. C). Obaja heroicky zvládli časovo náročnú organizáciu krajského kola a podali kvalitné výkony, za čo si vyslúžili 5. miesto v kategórii A a 8. miesto v kategórii B. Gratulujeme!

Petra Rumanová, študentka 3. E triedy

Last Updated ( Tuesday, 18 March 2014 17:00 )