4. reprezentačný ples GLS PDF Print E-mail
Written by Alena Gombošová   
Thursday, 13 March 2014 13:24

     V deň sviatku, ktorý patrí všetkým zaľúbeným, na Valentína usporiadalo Gymnázium Leonarda Stöckela v Bardejove svoj v poradí už štvrtý reprezentačný ples. Priestor na jeho konanie poskytla Závodná jedáleň JAS.

     Pripraviť reprezentačný ples nie je vôbec jednoduché. So šarmom a eleganciou to zvládli aj tohto roku organizátorky Mgr. Jana Lešková, PhDr. Alena Čepigová a PaedDr. Jana Guľová, PhD. Prichádzajúce páry privítal riaditeľ Gymnázia Leonarda Stöckela RNDr. Marcel Tribus a študenti gymnázia. Okrem toho, že partneri venovali svojim polovičkám valentínsku pozornosť, nezabudol na zdvorilostné potešenie ani riaditeľ GLS a všetkým dámam venoval ružu. Ruža - kráľovná kvetín - každú ženu určite potešila.

     Úvodné slovo reprezentačného plesu patrilo slávnostnému príhovoru riaditeľa školy, v ktorom nezabudol vyzdvihnúť čaro lásky a manželstva a vyzval prítomných k prípitku. Otvárací tanec si pod patronát vzala folklórna tanečná skupina Tarka. Choreografia, s ktorou sa predstavili, bola dynamická, živá a prispela k dôstojnému začiatku reprezentačného plesu. Tanečnú náladu vytvárala aj tohto roku hudobná skupina Montana Band, ktorá svoju kvalitu potvrdila už vlani. Od prvého momentu, keď Montana Band začala hrať, ľudia neváhali a ich kroky mierili na parket. A tak to bolo až do skorých ranných hodín.

     4. reprezentačný ples obohatili svojimi vystúpeniami aj talentovaní študenti gymnázia. Program bol rozdelený do dvoch blokov. V prvom sme mali možnosť počuť skladbu Čerešne od H. Hegerovej v podaní Kataríny Palubovej, Tamary a Tatiany Baňkových, Denisy Jesenskej, Andrei Potičnej a Kataríny Šinaľovej. Zaznela aj pieseň Sama od J. Kirschner. Interpretovali ju Monika Birošová, Kristián Katanik, Júlia Pilárová a Eva Sabolová. Sestry Tamara a Tatiana Baňkové sa predviedli aj v piesni Ten, kdo má tě rád od L. Vondráčkovej.

     Druhý blok programu otvorili Katarína Palubová a Patrik Macko so skladbou Lucky. Zabával nás aj ľudový rozprávač Dominik Šoltýs, ktorý svojimi príhodami rozosmial všetkých prítomných. Zuzana Šinaľová sa predstavila imitáciou na bicie a v závere programu sme si ešte vypočuli Júliu Pilárovú a Erikom Habiňákom v piesni Zamilovaná. Mohutným potleskom ocenilo publikum ochotu študentov nacvičiť si jednotlivé čísla a plesalo sa ďalej.

     Tombola sa začala žrebovať pred polnocou. Takmer 50 cien si našlo svojich výhercov a spokojnosť na tvárach tých, ktorí si z tomboly niečo odniesli, sa nedala prehliadnuť. Niektorým šťastie prialo viac, iným o čosi menej. Ale tak to už býva. Keď sa rozdali všetky ceny, hudobnej skupine neostávalo nič iné, len rozprúdiť všetkých ďalším tanečným kolom.

     4. reprezentačný ples bol úspešný. Prítomní hostia sa zabávali, oddávali sa tancu, prehodili pár slov so známymi a počas celého večera nezmizol úsmev z tváre nikomu. A to je jasný dôkaz toho, že ples splnil svoj zámer. Ako to už býva zvykom, budúcoročný ples bude chcieť určite predbehnúť ten tohtoročný. Aj ples v roku 2015 chce byť originálny a jedinečný. Organizátorky majú už teraz predstavu, akou líniou sa budú uberať jeho prípravy. Veľkou motiváciou sú slová vďaky od zúčastnených párov.

     Jeden z citátov o tanci hovorí: "Tanec je jedným z mála umení, ktoré človek vytvára a zároveň aj stvárňuje." Aj preto sa na vás všetkých už teraz tešíme na parkete v roku 2015Smile!

 

Stanislav Petrič, absolvent GLS

Fotogaléria:

Last Updated ( Wednesday, 19 March 2014 22:06 )
 
Valid XHTML & CSS | Template Design ah-68 | Copyright © 2009 by Gymnázium L. Stöckela
Správca: Mgr. Ján Miškanin