Mladý Európan 2014 PDF Print E-mail
Written by Alena Gombošová   
Friday, 25 April 2014 21:04

     Vedomostnú súťaž Mladý Európan 2014 vyhlásilo Zastúpenie Európskej komisie na Slovensku a regionálne centrá EuropeDirect. Po prvýkrát v histórii sa v regionálnom kole stal víťazom tím bardejovských gymnazistov 3. ročníka z Gymnázia Leonarda Stöckela v zložení Klaudia Glittová (3. A), Dávid Almássy (3. D) a Dalibor Fedák (3. D).

     Tento rok sa súťaž konala 15. apríla 2014 v priestoroch Metodicko-pedagogického centra v Prešove. Po niekoľkomesačnej príprave pod odborným vedením našej pani profesorky PhDr. Lenky Lukáčovej sme si otestovali vedomosti so študentmi stredných a odborných škôl Prešovského kraja. Súťaž je určená len pre žiakov 3. ročníka. Pre úspech v súťaži Mladý Európan je potrebné ukázať dobré znalosti z histórie, geografie, osobností a významnejších miest Európskej únie.

     Celá súťaž pozostávala z troch kôl. Prvé kolo tvorí vedomostný test o Európskej únii, s ktorým sme nemali problém. V druhom kole sme preukázali svoje zručnosti v skladaní európskeho puzzle. Do tretieho (finálového) kola postúpili tri najlepšie súťažné družstvá, v ktorom sme nechýbali. Finálové kolo tvorili otázky formou obrázkov osobností, dominánt a zaujímavostí členských štátov Európskej únie. Tu sme excelovali, a tak sme mali výhru pevne v rukách. Získali sme prvé miesto, na ktoré sme patrične hrdí, a veríme, že sa nám na celoštátnom kole vo Vysokých Tatrách bude takisto dariť.

     Na záver by sme sa chceli poďakovať pani profesorke PhDr. Lenke Lukáčovej za pomoc a podporu. Bez nej by sme to určite nezvládli.

 

Klaudia Glittová, študentka 3. A triedy

Fotogaléria: 

 

 

 

 

Last Updated ( Tuesday, 20 May 2014 21:26 )
 
Valid XHTML & CSS | Template Design ah-68 | Copyright © 2009 by Gymnázium L. Stöckela
Správca: Mgr. Ján Miškanin