Celoslovenká súťaž Mladý Európan PDF Print E-mail
Written by Alena Gombošová   
Wednesday, 02 July 2014 07:50

 

     Inštitúcie Európskej únie na Slovensku každoročne organizujú množstvo súťaží s celonárodným rozmerom, ktoré dávajú možnosť mladým talentom prejaviť sa na celoslovenskej a niekedy aj celoeurópskej úrovni.

     Tímová zostava študentov 3. ročníka z Gymnázia Leonarda Stöckela v zložení Dávid Almássy, Klaudia Glittová a Dalibor Fedák sa podobnej súťaže zúčastnila pod vedením pani profesorky PhDr. Lenky Lukáčovej, ktorej zároveň patrí naše poďakovanie za niekoľkomesačnú prípravu. V dňoch 11. - 12. júna 2014 sa v Novom Smokovci uskutočnilo celoslovenské kolo súťaže Mladý Európan 2014, ktorú každoročne vyhlasuje Zastúpenie Európskej komisie na Slovensku. Po našom brilantnom úspechu v krajskom kole sme s nedočkavosťou čakali na dva úžasné dni strávené v hoteli Atrium, kde nám naozaj po technickej stránke nič nechýbalo. V namáhavých troch kolách súťaže sme si spoločne otestovali vedomosti z histórie, geografie, osobností a známych miest Európskej únie, v testovaní sa objavili otázky rôznej náročnosti od najjednoduchších po najťažšie. Po statočnom a zaslúženom súboji s ostatnými 3-člennými tímami z celého Slovenska sme obsadili 2. miesto a každý z nás získal revolučný iPad Apple Mini. Odchádzali sme iba s malou štipkou nespokojnosti, od víťazstva nás delilo predsa len pár bodov. Napriek tomu sme s naším spoločným výkonom nadmieru spokojní a najmä znovu viac obohatení o historické aj aktuálne informácie priamo z centra Európskej únie. Na záver nám zablahoželal Ing. Dušan Chrenek, vedúci Zastúpenia Európskej komisie na Slovensku.

     Patríte aj vy medzi tých, ktorí viac ako pred mesiacom doslova "odignorovali" voľby do Európskeho parlamentu? Skúste sa viac informovať o svojich možnostiach a hlavne výhodách, ktoré vám Európska únia ponúka a určite nebudete sklamaní, že ste súčasťou tohto kontinentálneho spoločenstva.

 

Klaudia Glittová, študentka 3. A triedy

Last Updated ( Friday, 25 July 2014 12:35 )
 
Valid XHTML & CSS | Template Design ah-68 | Copyright © 2009 by Gymnázium L. Stöckela
Správca: Mgr. Ján Miškanin