Dobrý štart prvákov PDF Print E-mail
Written by Alena Gombošová   
Monday, 06 October 2014 15:34

    Nestihli sme sa v novej škole ani ohriať a už sme odchádzali na adaptačný kurz Dobrý štart spolu s našimi triednymi profesormi.

    Vo Vysokých Tatrách nás privítalo nádherné prostredie Dolného Smokovca. Hneď, ako sme sa ubytovali, animátori z Wachumby nás oboznámili s programom  celého trojdňového kurzu. Naším cieľom bolo vytvoriť si vlastný svet tak, aby sa nám v ňom spolu žilo bezkonfliktne a harmonicky. Potom si nás rozdelili podľa tried a začalo sa zoznamovanie v plnom prúde. Animátori si pre nás pripravili hry, pri ktorých sme sa zoznámili ako nikde inde. A hoci nás niektoré hry zaskočili, nakoniec sme ich zvládli s úsmevom.

     Jednou z mnohých zaujímavých aktivít bolo vytváranie vlastného sveta, vlastnoručne sme si vyrobili budovy, pohoria, jazerá, ale aj každého člena triedy. Každý svet bol niečím výnimočný.

    Záverečnou aktivitou bol slávnostný galavečer v posledný deň zoznamovacieho kurzu. Všetci sme si mali na seba obliecť to najkrajšie, čo sme si so sebou vzali a užiť si večer plný smiechu a zábavy. Na začiatku nám animátori rozdali peniaze s čudným názvom a tie sme mohli minúť pri rulete či pokri, alebo staviť ich na potencionálneho víťaza súťaže v pretláčaní rukou.

    Ani v posledné ráno nás neminula rozcvička. Po raňajkách sme sa už chtiac- nechtiac museli pobaliť a rozlúčiť sa s animátormi, ktorých sme si počas pobytu veľmi obľúbili. Aj keď nás Vysoké Tatry vyprevádzali zamračeným počasím, nasadli sme do autobusu s dobrým pocitom, že sme sa trochu lepšie spoznali. 

   Niektorí z nás nadviazali nové priateľstvá, ktoré budú prínosom v ďalších mesiacoch a rokoch štúdia. Veríme, že vďaka tomuto pobytu sa v našich triedach vytvoria kolektívy, v ktorých sa budeme dobre cítiť.

                                                                   K. Kokošová, S. Bobalíková, GLS, 1.A 

Last Updated ( Saturday, 18 October 2014 22:35 )
 
Valid XHTML & CSS | Template Design ah-68 | Copyright © 2009 by Gymnázium L. Stöckela
Správca: Mgr. Ján Miškanin