Športom ku zdraviu PDF Print E-mail
Monday, 06 October 2014 16:29

Ako každý rok, tak aj tento usporiadalo Gymnázium Leonarda Stöckela, konkrétne Predmetová komisia telesnej výchovy, Športový deň prvákov. Tohto roku sa všetky prvácke triedy stretli v tretí septembrový štvrtok na futbalovom štadióne v Bardejove. Pod vedením triednych profesorov a telocvikárov sa dopoludnie plné športu, ale hlavne zábavy mohlo začať.

Celé to odštartovala prvá disciplína - skok do diaľky. Za ňou nasledoval beh na 100 metrov. Učitelia vášnivo povzbudzovali svojich zverencov, boli hrdí na mnohé obdivuhodné výkony. Po vytrvalostnom behu dievčat na 800 metrov sme len so zatajeným dychom sledovali chlapcov, ktorí hravo zabehli 1 500 metrov. Všetci sme boli zvedaví, kto odíde ako víťaz.

Výsledky z predbežnej tabuľky sa stále menili a nikto si nebol istý prvým miestom. Po predposlednej disciplíne, v ktorej sa prváci potrápili v hode granátom, sa na prvú priečku dostala 1.A. S náskokom šesť bodov za sebou nechávala 1.B, ktorá jej ale šliapala na päty. O výsledkoch rozhodla posledná disciplína, ktorou bol štafetový beh. V ňom sa trieda musela ukázať ako dobrý tím a kolektív. Už nestačili len štyria zástupcovia, musela sa zapojiť celá trieda. Každý jeden žiak musel obehnúť jedno kolo okolo štadióna. Všetci sme boli nervózni, lebo sme nevedeli, ako to dopadne a kto bude víťaz. Pravidlá boli jasné - kolík sme museli podávať bez toho, aby nám spadol. Napätie sa dalo krájať do poslednej chvíle. Víťazom športového dňa sa tak nakoniec stala 1.B. Nechýbala sladká odmena v podobe zákuskov a čokoládovej torty. Športový deň sme síce vyčerpaní, ale s novými zážitkami uzavreli spoločnou fotkou.

Ďakujeme všetkým organizátorom za netradičný vstup do nového školského roku i do nového kolektívu a tešíme sa na ďalšie (ne)zvyčajné podujatia v nasledujúcich mesiacoch

Slávka Germanová, študentka GLS, 1.B

Last Updated ( Saturday, 18 October 2014 22:36 )