Dobrý štart? Ten najlepší PDF Print E-mail
Written by Gabriela Žáková   
Monday, 26 October 2015 17:29

 

Prvé dni v novej škole sú vždy zložité. Nové prostredie, učitelia a spolužiaci. Ako je už zvykom, začiatkom septembra prváci na Gymnáziu L. Stöckela odchádzajú na zoznamovací kurz Dobrý štart do Tatier, ktorý im má pomôcť cítiť sa v novom kolektíve menej „stratene“.

Ani my tohtoroční prváci sme neboli výnimkou a spolu s triednymi profesormi sme plní očakávaní nasadli do autobusu. Po príchode do hotela Autis v Dolnom Smokovci sme si rozdelili izby, ubytovali sme sa a dohodli sme si stretnutie pred hotelom. Tam sa nám predstavili naši animátori z Wachumby, ktorí nás oboznámili s tým, čo nás čaká v nasledujúcich dňoch. A zoznamovacie aktivity sa mohli začať.

Na svoje si prišli všetci. Jedným sa najviac páčila nočná hra, v ktorej sme sa hrali na „svetlušky“. Dostali sme svietiace chvostíky, ktoré sme mali za úlohu si navzájom strhávať, a tak sme sa naháňali dobrú hodinku. Druhí zase ocenili úlohu, pri ktorej sme mali vytvoriť čo najdlhšieho „hada“ z oblečenia, ktoré sme mali na sebe a hru, kde sme si všetci narúžovali pery a dávali sme si pusy. Aj tí, ktorí boli na začiatku hanbliví, sa nakoniec v mene utužovania kolektívu zapojili. Osobitnou kategóriou bola tanečná rozcvička. Originálna pesnička a choreografia o surferoch roztancovala úplne všetkých. Aby toho nebolo málo, vyskúšali sme si aj párový belgický tanec, aby sme náš kolektív utužili poriadne.

To, načo sme sa najviac tešili, teda posledný večer v štýle Casino Royal, prišlo (nanešťastie) veľmi rýchlo. Tepláky sme vymenili za šaty a košele a pustili sme sa do hrania kariet, rôznych spoločenských hier a poniektorí aj do spievania. Večer nám spríjemňovali kultúrne vsuvky v podobe krátkych scénok, ktoré sme mali za úlohu si nacvičiť, alebo v podobe súťaží ako napríklad „stoličkový tanec“. Všetko to zakončila veľká diskotéka, kde sme sa všetci vyskákali a príjemne unavení (ale zato vysmiati) sme sa pobrali spať.

Ráno nás čakalo ešte posledných pár aktivít, pár uletených fotiek a trochu smutní sme sa pobrali späť domov. V autobuse sme už neboli iba spolužiaci, ale zohratá partia. Po príchode do Bardejova sme skonštatovali, že lepší štart do stredoškolského života sme si nemohli želať.

Vďaka patrí tým najpovolanejším – vedeniu školy i triednym profesorom, lebo neváhajú a „pustia“ sa so svojimi žiakmi i do takýchto netradičných školských projektov, ako sú zoznamovacie kurzy. A my už len môžeme potvrdiť ich efektivituJ!

 

Alexandra Humeníková, študentka GLS 1.D, 

 
Valid XHTML & CSS | Template Design ah-68 | Copyright © 2009 by Gymnázium L. Stöckela
Správca: Mgr. Ján Miškanin