Športom k venčekom PDF Print E-mail
Written by Gabriela Žáková
Monday, 26 October 2015 17:32

Športom k venčekom

Už dlhšie sa medzi nami šuškalo, že by sa niekedy začiatkom školského roka mal podľa každoročnej tradície konať Športový deň prvákov. Boli sme nedočkaví, kedy nám túto informáciu učitelia oficiálne potvrdia. Konečne prišiel ten deň a my sme sa začali dohadovať, koho do akej disciplíny obsadíme, lebo v každej disciplíne súťažili vždy dve dievčatá a dvaja chlapci z každej prváckej triedy. Súťažiť sme mohli v hode granátom, skoku do diaľky, šprinte na 100 m, vytrvalostnom behu pre dievčatá na 800 m a pre chlapcov na 1500 m a nakoniec v „kráľovskej“ disciplíne – štafete, v ktorej mala každá trieda 20 zástupcov. Rozdelili sme si úlohy a nevedeli sme sa dočkať toho očakávaného dňa babieho leta, lebo na víťaznú triedu čakal okrem sladkej odmeny aj darček od pána riaditeľa.

Ráno 18. septembra 2015 sme sa postupne začali stretávať na futbalovom štadióne s veľkými nádejami na výhru. Po úvodných pokynoch organizátorov sme sa rozcvičili a začali sme súťažiť. Povzbudzovali nás spolužiaci, triedni učitelia, zopár rodičov a prišli aj naša pani zástupkyňa Mgr. Alena Gombošová a pán riaditeľ RNDr. Marcel Tribus. Keď už všetky disciplíny poznali víťazov, prišla na rad toľko očakávaná a rozhodujúca štafeta (veď za prvenstvo v nej si trieda pripočítavala až 50 bodov J). Každý chcel podať čo najlepší výkon, a tak sme mnohí (hlavne „menejšportovci“) siahali až na dno svojich síl. Niekto musel byť však najlepší – víťazom Športového dňa prvákov sa napokon stala 1.C. Na druhom mieste bodovala 1.B, tretie patrilo 1.D, štvrtí boli žiaci z 1.G a piate miesto obsadila 1.A. Víťazi i porazení dostali za snahu odmenu – sladké venčeky. A 1.C sa môže už teraz tešiť na jeden „výletný“ deň navyše J.

Poďakovanie patrí celému organizačnému tímu na čele s vedúcim PK TSV Mgr. Marekom Ondrušekom, lebo vďaka ich horlivým telocvikárskym dušiam sa im darí aj v dnešnej pretechnizovanej dobe spojiť príjemné s užitočným. Tento deň sme si my prváci Gymnázia L. Stöckela užili a tešíme sa na ďalšie výzvy a dobrodružstvá v tejto škole!

Barbora Žáková, študentka GLS, 1.D