Nová "Clique" - nové zážitky II. PDF Print E-mail
Written by Gabriela Žáková   
Thursday, 19 November 2015 13:06

Nová Cluiqe II

 

Plní očakávania sme v jeden septembrový deň čakali na našich nemeckých kamarátov, dúfajúc, že sa im bude naše mestečko páčiť. Po ich príchode si každý z nás študentov zobral svojho nemeckého kamaráta domov. Pripravená teplá večera, milí ľudia a vytúžený oddych im nepatrne prinášal aspoň závan domoviny. Netrvalo dlho a naši zahraniční kamaráti sa pomaly začali zoznamovať s novým prostredím, s novými ľuďmi, s naším mestom.

V ďalších dňoch na nás čakal nabitý program plný nielen zábavy, ale aj spoznávania nových končín východného Slovenska. Navštívili sme jeho kúty ako Spišský hrad, plavili sme sa plťkami po rieke Dunajec a zašli sme aj do neďalekej Muszyny v Poľsku. V posledných dňoch nášho výmenného pobytu sme absolvovali krátky výlet do histórie, ktorej súčasťou bola  prehliadka Osvienčimu a krásneho Krakova. Po dvoch dňoch a nociach sa náš spoločne strávený čas blížil ku koncu a opäť nás čakala rozlúčkaL.

          Na koniec by som sa chcel všetkým zodpovedným poďakovať za takúto možnosť prirodzene „odstraňovať“ jazykové bariéry, hlavne našej pani profesorke Mgr. Marianne  Pribilincovej, ktorá nás počas celého výletu sprevádzala. Rovnako patrí naše poďakovanie „Komunitnej nadácii“ Bardejov, ktorá svojim grantom podporila náš projekt a tak nám umožnila jeho realizáciu. Rád by som vám všetkým takýto výlet, plný dobrodružstiev,  nových skúseností a hlavne nových priateľov, odporúčalJ. Lebo koľko rečí vieš, toľkokrát si človekom!

 

                                                                                          Adam  Lukačejda, študent GLS, 2.B

 

 

 
Valid XHTML & CSS | Template Design ah-68 | Copyright © 2009 by Gymnázium L. Stöckela
Správca: Mgr. Ján Miškanin