Skromnosť neznamená slabosť PDF Print E-mail
Written by Gabriela Žáková
Sunday, 22 November 2015 09:55

Do výbavy dobrého atléta patrí skromnosť a pracovitosť, čo dokázali aj štyria bardejovskí mušketieri, ktorí reprezentovali Prešovský kraj na Majstrovstvách Slovenska  v cezpoľnom behu v Bratislave.

Pretekalo sa na dostihovej dráhe, v okruhoch, na trati dlhej od 1700 m až po 5 km, ktorá sa ukázala ťažšia ako spočiatku vyzerala. Našich bežcov čakal piesok, ostré zákruty a najmä ďalších 29 pretekárov rovnako hladných po víťazstve.

Stredné školy reprezentovali chlapci z Gymnázia L. Stöckela – Martin Gaňo (3.E),  Adam Saxun (2.B) a Tomáš Vaško (1.B), keď v konkurencii ôsmich krajov bojovali od začiatku až do konca, lebo rozhodoval súčet umiestnení. A tak im bola každá sekunda drahá, čo sa nakoniec odzrkadlilo v podobe pekného 4. miesta. Posledným mušketierom bol Marek Vašičkanin zo ZŠ Komenského, ktorý pretekal ako jednotlivec a musel bojovať ako sám vojak v poli v silnej konkurencii 30 pretekárov a obsadil taktiež štvrté miesto.

Chlapci, prajeme vám veľa trpezlivosti, veď ani v Keni v minulom storočí nemali ideálne podmienkyJ.

PaedDr. Ján Stankovič, Adam Saxun, žiak GLS, 2.B