Objav roka! Phase GLS PDF Print E-mail
Written by Gabriela Žáková
Friday, 11 December 2015 07:55

19. novembra 2015 sa redaktori časopisu  Phase prvýkrát zúčastnili na vyhodnotení súťaže  o najlepší stredoškolský  časopis Prešovského samosprávneho kraja PSK).

Pod vedením PhDr. Anny Šimovej sa skupina ôsmich redaktorov  presunula do Detskej knižnice Slniečko, ktorá patrí Knižnici P. O. Hviezdoslava v Prešove. Redaktori nemali veľké očakávania, keďže boli na  súťaži nováčikmi. Tretí ročník otvorila hovorkyňa PSK Veronika Fitzeková, ktorá zároveň bola členkou  odbornej poroty. Tá hodnotila grafiku, obsah, titulky a periodicitu až tridsiatich prihlásených časopisov!  Najprv zhodnotili všetky časopisy všeobecne, neskôr povedali pár slov aj o každom zvlášť.

Náš Phase bodoval najmä v grafike a kreativite. Pochválili nám aj netradičné titulné strany a dodali, že ako nový časopis sme odštartovali v naozaj veľkom štýle. Po krátkej pauze nasledovalo vyhodnotenie. Bohužiaľ, niektorí museli odísť bez umiestnenia, no ostatní mali dôvod na radosť. Naša redakčná rada patrila k tým šťastlivcom, ktorí si domov odniesli špeciálnu cenu - „Objav roka“ s umiestnením v striebornom pásme.

Cenu prevzala šéfredaktorka Ivana Ščuroková z 3.C, ktorá je srdcom celého časopisu. Po vyhlásení výsledkov si organizátori pre nás pripravili ešte jedno prekvapenie. Pozvanie na vyhodnotenie prijali redaktori  Tlačovej agentúry Slovenskej republiky (TASR), ktorí všetkým zúčastnením predstavili internetový projekt skolskenoviny.sk a stredoškoláci mohli vidieť, ako to funguje v ozajstnej tlačovej „brandži“. Po prednáške sa všetci pobrali naspäť do škôl, či už s dobrým pocitom alebo dávkou motivácie a odhodlania do budúceho roka.

Adrián Mihalik 2.A