Mikulášske piatkové dopoludnie na GLS PDF Print E-mail
     V piatok 4. decembra 2015 zavítala do auly Gymnázia L. Stöckela ďalšia vzácna návšteva - ozajstná Snehulienka od Deda Mráza až z ďalekej Vologdy! Zatiaľ čo bol Dedo Mráz zaneprázdnený roznášaním mikulášskych balíčkov po Bardejove, ruštinári si pre Snehulienku - Annu Loskutenko pripravili bohatý mikulášsky program v aule, ktorá dýchala ozajstnou vianočnou atmosférou.

Hlavná časť tohto programu tvorila prezentácia o už spomínanom Dedovi Mrázovi, ktorá bola popretkávaná krásnymi vianočnými piesňami a básňami v ruštine a slovenčine. GLS-áci si zohnali aj "vlastného" Deda Mráza, ten sa počas programu okrem čokoládok podelil aj s ruskou básničkou, ktorá zožala poriadny potlesk.

V závere programu dostala slovo pani Anna Loskutenko, ktorá všetkým porozprávala o Vologde a mestečku, kde žije Dedo Mráz. Súčasťou jej prezentácie boli krásne fotografie mesta a pamiatok v ňom, ktoré by sa určite oplatilo vidieť naživo. Škoda len, že Vologda je tak ďaleko...

Bohatý vianočný program ukončila ruská pesnička, ktorú sme si zaspievali všetci spolu s naším hosťom. Po nej nasledovalo už tradičné občerstvenie horúcim čajom a vianočnými medovníkmi či koláčikmi, za ktoré vďačíme našim skvelým profesorkám. Osobitná vďaka patrí PhDr. Rozálii Kusendovej a Mgr. Alene Gombošovej, ktoré si s prípravou a zosúladením celého programu dali skutočne veľa námahy, i PhDr. Jarmile Almássyovej za jej pomocnú poetickú ruku na tomto predvianočnom stretnutí.

A aby toho nebolo málo, dátum 4. december sa na Gymnáziu Leonarda Stöckela už tradične spája aj s Mikulášskym volejbalovým turnajom všetkých ročníkov. Inak to nebolo ani tento rok. Nad prípravami tohtoročného zápolenia bdel organizačný tím 3. E triedy na čele s pánom profesorom Mgr. Štefanom Matiašom. Aj teraz sa zišli vyrovnaní súperi 1. - 4. ročníka, ktorí si na ihrisku zmerali svoje schopnosti a zručnosti. Každá trieda fandila čo najlepšie tým svojim. A tu sú výsledky: 3. miesto obsadil prvácky výber z 1. A až 1. G, 2. miesto si odniesla trieda 3. E a zlatú priečku si vybojovala energická 3. C. Víťazom srdečne gratulujeme a už sa tešíme na ďalší ročník.

Je motivujúce prežiť kúsok adventného času so spolužiakmi a profesormi, ale inak ako v školských laviciach. Každé gymnázialne srdce si tak našlo to svoje predvianočné pohladenie Smile. Šťastné a veselé!

Ivana Ščuroková, študentka GLS, 3. C