Jubilejná plesavá štyridsiatka PDF Print E-mail
Štyridsať rokov nemá každý ples,
preto oslavujeme a tešme sa dnes.
My všetci želáme ti len to naj,
radosť a úsmev gymnazistom daj!

Dňa 29. januára 2016 sa uskutočnil jubilejný 40. ples Gymnázia Leonarda Stöckela v priestoroch Kultúrneho domu v Zborove. Zúčastnili sa na ňom žiaci 1. - 4. ročníka spolu s profesorským zborom.
     Všetci už netrpezlivo čakali na osemnástu hodinu, na slávnostné otvorenie plesu. Tejto úlohy sa zhostil pán riaditeľ RNDr. Marcel Tribus, ktorý pri zrode plesu stál, a tak mu organizátori odovzdali pamätnú plaketu. Celým programom nás sprevádzala zohratá moderátorská dvojica Izabela Kapsdorferová (3. E) a Martin Gaňo (3. E). Po tanci profesorov so žiakmi sa ukončila oficiálna časť programu a zábava sprevádzaná kapelou Sorry sa mohla začať. Parket sa, samozrejme, veľmi rýchlo zaplnil a zábava "gradovala". Zastavili sme sa snáď len počas prestávky, keď sme si pochutnali na lahodnom jedle a vo "vykrúcaní" sme pokračovali.
     Tešili sme sa aj na kultúrny program v podaní žiakov našej školy. Spolužiaci sa nám predstavili svojím nádherným spevom v podaní členov Muzika Klubu, ľudovým tancom a spevom, ktorý si pod patronát zobrali študenti Milan Šútor (3. B) a Monika Jackaninová (4. C), i komickou kúzelníckou scénkou. Keďže sa celý ples niesol v duchu 70-tych rokov,  pobavili sme sa aj na tanečných vystúpeniach na spôsob speváckych skupín Abba alebo Boney M. Svojím tancom nás očarili aj dievčatá, ktoré pod vedením Veroniky Gregovej (3. B) predviedli na sedemminútový mix hitov z rokov dávno minulých dychberúce tanečné kreácie. Veru, aj umeniaznalí nešetrili chválou.
     Bavili sa jednoducho všetci prítomní. Nechýbala ani tanečná súťaž i polnočná tombola, keďže po tombolových lístkoch sa len tak "zaprášilo". Kráľom a kráľovnou plesu sa stal tanečný pár zo 4. B - Adrián Sivák a Elena Novotná. A výhercovia tomboly? Odchádzali nadmieru spokojníSmile. O druhej rannej hodine sme sa už chtiac-nechtiac začali pomaly poberať domov. K dispozícii sme mali autobus so šoférom, ktorý nás spoľahlivo doviezol pred školu.
     Napriek otlakom a boľavým nohám, ktoré na nás čakali na druhý deň ráno, môžeme skonštatovať, že tento ples bol mimoriadne vydarenou školskou akciou, ktorá rozhodne splnila (možno až prekonala) naše očakávania.
     Za možnosť zúčastniť sa na tomto plese a za jeho organizáciu ďakujeme vedeniu školy, Mgr. Štefanovi Matiašovi a jeho 3. E, RNDr. Martinovi Sendekovi a Mgr. Jane Leškovej, ktorí popri bežnom školskom zhone dokázali s láskou skĺbiť gymnaziálne talenty do vydareného celku.
     Teraz nám už len ostáva počkať si rok a tešiť sa na ďalší (nezabudnuteľný) ples!
Alexandra Humeníková, 1. D

Fotogaléria: