Radosť zo zimnej lyžovačky PDF Print E-mail

Pondelok, 11. januára 2016. Deň ako každý iný, a predsa pre žiakov 2. ročníka GLS výnimočný. Školský areál plný extrémne preplnených cestovných tašiek a ich majitelia chaoticky pobehujúci sem a tam, aby sa uistili, či náhodou niečo nezabudli. Všetci naložili batožinu do autobusu a vybrali sa do nádherného prostredia lyžiarskeho strediska Ski Park Vyšné Ružbachy, ktoré sa nachádza v regióne Pieniny/Severný Spiš. Pre takmer 58 ľudí to značilo týždeň plný zážitkov, zábavy, pohybu a hlavne oddych od školských povinností.

Po ubytovaní a výbornom obede sme sa presunuli na svah s dĺžkou 800 m. Nasledovalo rozdelenie do štyroch skupín od tých najlepších lyžiarov až po začiatočníkov, ktorí mali "premiéru". Aj keď sme boli po prvom dni unavení, veľmi sme sa tešili na ďalší deň. A tak to bolo zakaždým.

Aj naši profesori mali radosť, keď videli, ako sa v pondelok deväť "nelyžiarov" učilo stáť na lyžiach a o tri dni sa väčšina spúšťala dole kopcom samostatne. Myslíme, že to bol veľmi pekný pohľad aj pre nich, aj pre nás. Samozrejme, bez ich pomoci, skúsenosti a vo veľkej miere aj trpezlivosti, ktorú s nami mali, by sme to určite nezvládli. Nielen svah, ale aj ubytovanie bolo výborné. Každý večer sme mali naplánované programy,  na ktorých sme sa všetci pobavili. Ten pocit, tá radosť, smiech a hlavne úsmev na našich tvárach (profesorov či študentov) - situácie, na ktoré nikdy nezabudneme.

Lyžiarsky kurz si môžeme zapísať do našich pamätí ako ďalší nezabudnuteľný zážitok z gymnaziálnych čias. Týmto by som sa chcela v mene študentov veľmi pekne poďakovať našim profesorom Mgr. R. Kicovi, PaedDr. J. Stankovičovi, Mgr. G. Žákovej, Ing. Š. Birošovi i lekárovi MUDr. P. Mihaľovi za trpezlivosť a pochopenie. Nebolo to vždy jednoduché (najmä večer, keď sme neboli unavení).

Alexandra Gočová, 2. A